Nowe urządzenia hakowe

Nowe urządzenia hakowe

17 października, 2017 Przemysł 0

Do przewozu kontenerów używa się wiele specjalistycznych pojazdów. W transporcie drogowym są zazwyczaj ciągniki siodłowe i naczepy, które wcześniej zostały odpowiednio przygotowane do tej roli. Ich produkcja wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu oraz materiału, który musi być odporny na działanie wielu różnych czynników zewnętrznych.

Urządzenia potrzebne do przewożenia kontenera

nowe urządzenie hakoweKontener to pojemnik o znormalizowanych wymiarach służący do przewozu wielu różnych rzeczy. Zazwyczaj są to firmy zajmujące się przerobem złomu, zbiórką i segregacją odpadów, straż pożarna i wojsko. Taki transport odbywa się za pomocą ciągników siodłowych i naczep, które zostały wcześniej do tego przygotowane. Na wcześniej przygotowane stalowe ramie ciągnika lub naczepy montowany jest nowe urządzenie hakowe, który jest wyposażony w dwa siłowniki hydrauliczne. Urządzenia hakowe stanowią integralną część pojazdu, którego ładowność jego wynosić może od 2 do 40 ton. Sterowane za pomocą z kabiny lub z zewnątrz urządzenia. To pozwala na znaczne skrócenie czasu załadunku i rozładunku kontenera, a co za tym idzie skrócenia czasu pracy operatora i obniżenia kosztów przedsiębiorstwa, a w konsekwencji możliwość zwiększenia liczby usług lub obowiązków im przypisanych. Firmy zajmujące się produkcją oraz montażem mogą zamontować dodatkowe błotniki, zabezpieczające zamki hydrauliczne, tylną rolkę podporową, skrzynkę z narzędziami czy skrzynkę narzędziową, która ma zadanie zwiększenia poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Do takich pojazdów dodatkowo jest montowane oświetlenie, które pozwala na załadunek i rozładunek kontenera po zmroku. Takie urządzenia muszą spełniać odpowiednia atesty wytrzymałości oraz bezpieczeństwa zanim zostaną dopuszczone do ruchu (norma CE).

Przewóz kontenerów wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi w celu dokonania ich rozładunku i załadunku. Dlatego wybierając firmę wybierajmy taką, która ma ogromne doświadczenie w tym co robi, a wtedy będziemy mieli pewność, że dany produkt funkcjonuje tak jak należy.