Nowoczesna stolarka w nowym domu

Nowoczesna stolarka w nowym domu

20 kwietnia, 2021 Dom 0

Każda budowa domu nie może się zakończyć bez montażu odpowiedniej stolarki. Drzwi i okna to jedne z najważniejszych elementów domu i od ich jakości zależy w dużym stopniu jakość jego użytkowania i oszczędność energetyczną. Współczesne produkty z PCV mają już na tyle dużą jakość, że nie ma z tym najmniejszego problemu.

Profesjonalne montowanie drzwi PCV w domu

profesjonalny montaż drzwi pcvMity o tym, że produkty z PCV ustępują jakością drzwiom z prawdziwego drewna to już przeszłość. Obecnie nikt nie ma wątpliwości, że zapewniają one odpowiednie parametry, a także trzymają standardy narzucone przez wytyczne budowlane. Dużo jednak zależy nie tyle od samej jakości drzwi i okien, co od sposobu i jakości wykonania ich montażu. Obecnie profesjonalny montaż drzwi PCV to klucz do uzyskania prawidłowych i przewidywalnych parametrów. Są nawet opracowywane nowoczesne technologie montażu, które mają za zadanie uszczelnić i polepszyć parametry krawędzi montowanych drzwi. Do takich technologii należy między innymi ciepły montaż. Oczywiście poza samą technologią istotny jest także profesjonalizm firm, które takie drzwi montują. Łatwo jest pominąć niektóre elementy  technologii montażu, aby nie spełniał on swojego zadania. Tutaj należy pochylić się nad firmami, które mają duże doświadczenie i dobre opinie w tej branży i od nich brać oferty. Wiem, że czasami znajdą się na rynku dużo tańsze opcje od innych firm, jednak czy warto oszczędzać parę tysięcy złotych w momencie montażu, jeśli w ciągu użytkowania budynku stracimy dużo więcej.

Nieszczelności związane z nieprawidłowym wykonaniem stolarki drzwiowej i okiennej niestety dają o sobie znać przez cały okres użytkowania budynku. Możemy na tym sporo stracić, jeśli jednocześnie będą przez to odczuwalne straty ciepła. Pamiętajmy, że użytkowanie budynku liczy się na około pięćdziesiąt lat i przez ten czas sporo może się wydarzyć.