Nowoczesne łóżka tapicerowane

Nowoczesne łóżka tapicerowane

7 marca, 2021 Wnętrze 0

Sypialnia jest miejscem, w którym odpoczywamy i spędzamy średnio od sześciu do nawet dziesięciu godzin na dobę. Z tego względu warto zadbać o komfortowe łóżko i odpowiednio dużą przestrzenią do spania dla jednej lub dwóch osób.

W jakim rozmiarze są łóżka tapicerowane?

łóżko tapicerowane z pojemnikiem 160x200Większość osób zakup łóżka zaczyna od wyboru ramy, ponieważ każdy chce, aby pasowała na do wystroju wnętrza. Jest ich tak duży wybór, że z pewnością każdy klient znajdzie model idealny dla siebie. Kolejnym etapem jest wybór materaca, który będzie idealnie wypełniał ramę. W zależności od modelu, może on być na równo z obudową łóżka lub nieco wystawać ponad nią. Kupowanie tych dwóch elementów oddzielnie może być kłopotliwe, więc lepiej od razu wybrać łóżko tapicerowane z pojemnikiem 160×200, do którego często jest dodawany materac. Do takiego łóżka nie musimy już niczego dokupować, bo wszystkie najważniejsze elementy mamy w zestawie. Tapicerowane łóżka mają mogą mieć całą ramę i wezgłowie pokryte wybraną tapicerką, albo jedynie szczyt górny. Najczęściej jest spotykane obicie z miękkiego weluru, który dobrze się prezentuje i jest łatwy w czyszczeniu. Przeważnie łóżko służy do spania, a często też w nim czytamy czy pracujemy więc wezgłowie pełni funkcję praktycznego oparcia, ale także zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniami. Pojemnik na pościel jest przeważnie w standardzie, z uwagi na konstrukcję łóżka i sposób jego podnoszenia. Największy wybór tapicerowanych łóżek znajdziemy w sklepach internetowych, gdzie ich ceny będą o 20 procent niższe.

Myśląc o zakupie łóżka, przeważnie trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu tysiąca, a nawet dwóch tysięcy złotych, ponieważ połowę tej ceny stanowi rama łóżka. Tapicerowane modele z uwagi na ilość koniecznej pracy jaką trzeba włożyć w ich wyprodukowanie, kosztują nico więcej.