Nowoczesny dom z bali

Nowoczesny dom z bali

6 sierpnia, 2022 Usługi i praca 0

Rynek nieruchomości ma wiele do zaoferowania w zakresie budownictwa, ponieważ jest kilkadziesiąt różnych sposobów na postawienie domu. Każdy model domu zupełnie inaczej wygląd, co jest bezpośrednio związane z jego kosztem.

Dla kogo jest dom z bali?

domki z bali całoroczneO domach drewnianych mówi się od dawna, gdyż są ekologiczne, ciepłe i bardzo przytulne. Jednak to nie wszystko, gdyż głównym argumentem przemawiającym na jego korzyść jest cena, która przeważnie się o około dwadzieścia – trzydzieści procent niższa niż niż tradycyjny dom murowany.  Ponadto budowa domu z drewna jest znacznie szybsza, gdyż nie wymaga wykonywania szeregu prac mokrych, z których najważniejsze są fundamenty i ściany. Domki z bali całoroczne mają konstrukcję oraz ściany, wykonane z grubych bali, które są specjalnie sprowadzane do tego celu. Jest to znacznie grubsze drewno niż to, które jest stosowane w standardowych drewnianych domach, dlatego też znacznie lepiej izoluje i utrzymuje ciepło wewnątrz. Przede wszystkim, domek z bali szybko się nagrzewa i długo oddaje ciepło, dzięki czemu ocieplenie domu jest często zbędnym wydatkiem. Latem w domu jest przyjemnie chłodno, natomiast zimą nie straszne są domownikom nawet największe mrozy. W związku z tym, taki dom jest ekonomiczny, ponieważ niewiele się wydaje rocznie na jego ogrzewanie. Oczywiście chcąc dodatkowo zaoszczędzić, można zamontować specjalny system rekuperacji, dzięki któremu można odzyskiwać ciepło. Co ciekawe, dom z bali można wybudować już za około dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych.

Postawienie tradycyjnego domu z cegieł, zabiera nawet kilka miesięcy, gdyż prace są wykonywane etapami. W przypadku domów z bali, budowa odbywa się ciągle od podstaw, przez co dom może stanąć już wciągu kilku tygodni od rozpoczęcia budowy.