Odkrywając muślinowe pościele

Odkrywając muślinowe pościele

23 marca, 2022 Rodzina 0

Muślin to luźno tkana tkanina bawełniana, mająca wiele zastosowań w szyciu. Dziś jest powszechnie używaną tkaniną bawełnianą na całym świecie. Tkanina muślinowa na ogół nie jest używana do produkcji końcowej odzieży, jednak ma szerokie zastosowanie w szyciu pościeli – szczególnie tej przeznaczonej dla dzieci.

Czy dzieci lubią muślinowe pościele?

pościel muślinowa dla dzieciPościeli muślinowej używa się z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że są oddychające i termoregulujące. Dzięki temu są idealne na lato, chronią maluchy przed przeciągami czy klimatyzacją. Można je prać codziennie i bardzo szybko schną. Cechą charakterystyczną tkaniny jest to, że im więcej prań, tym stają się bardziej miękkie. Ma to tę zaletę, że pościel jest bardzo przyjemna w dotyku bez dodawania środka zmiękczającego do tkanin podczas prania. Pościel muślinowa dla dzieci jest bardzo wygodna do spania. Można jej użyć do wykonania prześcieradeł pod kołdrę lub zrobić poszewki na poduszki i ozdobić je haftem. Bambusowa tkanina muślinowa jest lubiana przez najmłodszych ze względu na jej miękkość, która jak już wspomniano zwiększa się z każdym praniem. Komfortowe prześcieradło ma z boku gumkę, która przydaje się, aby dzieci mogli spać w pełnym komforcie. Zwykle jest to tańsze rozwiązanie niż w przypadku zakupu pościeli firmowych z bajkowymi postaciami. Muślinowa pościel idealnie przylega zarówno do łóżka, jak i do ciała dziecka. Jest więc to naprawdę doskonały wybór.

Tkanina muślinowa jest miękka i oddychająca, bez szorstkich włókien syntetycznych i dlatego nie pozostawia żadnych odparzeń dziecka. Można wykonać z niej serwetki, śliniaczki, pieluchy dla niemowląt, myjki, a nawet kocyk czy pościel. Jest to materiał idealny na lato. Dzieci czują się w niej komfortowo podczas tropikalnych upałów.