Oszczędności z domową elektrownią na wiatr

Oszczędności z domową elektrownią na wiatr

7 kwietnia, 2017 Technologia 0

Z roku na rok stajemy się coraz bardziej ekologicznym społeczeństwem. Eko stało się już modą. Wszyscy szukamy ekologicznej żywności, ubrań, urządzeń domowych. Eko oznacza zdrowszy i oszczędzający energię, bardziej przyjazny środowisku. W czym jeszcze możemy być eko, a o tym nie wiemy?

Zaoszczędźmy na prądzie, czyli domowe elektrownie na wiatr

domowa elektrownia na wiatrDość rzadko jeszcze stosowaną w Polsce modą eko jest stosowanie energii ze źródeł odnawialnych. Nie mam tu na myśli ogromnych farm wiatrowych, bo tych na terenie Polski znajdziemy sporo. Chodzi o eko każdego z nas. Nie każdy wie, że mając kawałek ziemi wokół swojej posiadłości, może zainwestować w energię odnawialną. Domowa elektrownia na wiatr nie zabiera wiele miejsca, a może stać się naszym źródłem prądu. Co prawda warunki wietrzne w Polsce są na tyle niewyrównane, że nie możemy oprzeć się na energii z wiatru w stu procentach, ale na pewno taka mała elektrownia pokryje sporą część zapotrzebowania dobrze ocieplonego domu. Aby coś takiego posiąść, należy zdobyć najpierw pozwolenie na budowę. Następnie zamówić taką instalację, a potem już tylko korzystać. Możemy zdecydowanie zmniejszyć swoje rachunki za prąd i uniezależnić się od dostawców prądu. Szczególnie jest to przydatne, gdy mieszkamy w miejscu, gdzie często zdarzają się przerwy w dostawie prądu. Elektrownia zapewnia nam stały dostęp. W okresach bezwietrznych możemy korzystać z energii zgromadzonej. 

Wchodzimy w czasy, kiedy takie instalacje będziemy widywać na posesjach coraz częściej. Nie jest to już tylko kaprys nowobogackich mieszkańców. Wręcz przeciwnie. Posiadanie takiej elektrowni świadczy o wysokiej świadomości obywatela oraz jego dbałości o środowisko. I jakkolwiek dobrze wygląda to z zewnątrz, to pamiętajmy, że właścicielowi też to się po prostu opłaca.