Oznakaczenie miejsc niebezpiecznych w pracy

Oznakaczenie miejsc niebezpiecznych w pracy

10 lutego, 2018 Zakupy i sklepy 0

Każdy pracodawca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Dotyczy to również pracowników i osób znajdujących się na terenie zakładu. W tym celu wykorzystuje się znaki bhp, które możemy spotkać nie tylko w prywatnych firmach, ale również w obiektach użyteczności publicznej.

Jakie używa się znaki bhp?

samoprzylepne taśmy ostrzegawcze bhpZnaki bhp są integralną częścią każdego budynku, a ich rozmieszczenie jest wymagane przez przepisy prawa. Na rynku jest duża ilość znaków bezpieczeństwa od znaków ewakuacyjnych, znaków BHP, oznakowań gaśnic i sprzętu przeciwpożarowego, miejsc zbiórki i ewakuacji, instrukcje bhp na stanowisku pracy, instrukcja zachowania się podczas pożaru, znaki zakazu oraz nakazu przez ostrzegawcze po oznakowanie używkowe, informacyjne czy różnego rodzaju mocowania i akcesoria do znaków. Znaki i tablice są produkowane są z wysokiej jakości materiałów wymagające zastosowania nowoczesnej technologi, która pozwoli na zmniejszenie ich zniszczenia i blaknięcia, pozwalając na wyznaczenie odpowiednich dróg ewakuacji. Takie samoprzylepne taśmy ostrzegawcze bhp są używane do oznaczenia progów na podłoże czy też ścian, a w szczególności sufitów jeżeli jest zbyt nisko. Ważne by rozmieszając te znaki bhp należy zwrócić szczególną miały dostęp do źródła świata. Znaki takie należy umieszczać możliwie blisko źródła światła w celu zapewnienia ich dostatecznej iluminacji. W tym celu należy mieć na terenie zakładu osobę lub można wynająć firmę zewnętrzną, która pomoże nam w rozwiązaniu tego problemu.

Oznakowanie dróg ewakuacji, tablic informacyjnych lub miejsc niebezpiecznych na danych terenie wymaga użycia specjalnie do tego przygotowanych znaków. Taki znaki muszą charakteryzować się dość duża wytrzymałością na działanie na działanie głównie ognia. Pełnią również funkcję ostrzegawczą oraz informacyjną.