Po co komu folia stretch?

Po co komu folia stretch?

24 sierpnia, 2017 Handel 0

Folia stretch przydaje się wszędzie tam gdzie głównym jej zadaniem jest spakowanie danego towaru lub produktów. Powód jest bardzo oczywisty jest to folia bardzo uniwersalna, używana przez wiele osób i firm.

Szerokie zastosowanie folii stretch

folia stretch maszynowaFolia stretch ma szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu ale nie tylko. Używana jest przez firmy transportowe, logistyczne, budowlane, ogrodnicze ale także spa. Folia stretch wykonana jest z polietylenu. Powszechnie wykorzystywana jest w różnych sytuacjach. W branży transportowej lub logistycznej stanowi podstawowe wyposażenie pozwalające na zabezpieczenie towaru o dowolnej wielkości i kształcie. Folie stretch chroni dany towar przed negatywnym działanie czynników atmosferycznych i promieniowaniem UV, ale także przed wilgocią. W tej branży używa się głównie folia stretch maszynowa, która pozwala na szybkie i sprawne zabezpieczenie danego towaru. W budownictwie folia stretch używana jest zazwyczaj do drobnych remontów mieszkania lub domu w celu zabezpieczenia mebli, list bocznych, drzwi lub futryn przez niepożądanym dostaniem się kurzu lub zabrudzeniami. W ogrodnictwie stanowi niezastąpione narzędzie do walki ze szkodnikami atakujące drzewa poprzez jego owinięciu drzewa stretchem i nasmarowaniu lepikiem. W spa folia stretch służy do zabiegów body wrap – czyli poprawy sylwetki człowieka. Zabieg ten składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na nałożeniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych o działaniu redukującym tkankę tłuszczową, cellulitu lub do ujędrnienia i wymodelowania sylwetki. Po nałożeniu następuje nałożenie folii w celu przyspieszenia reakcji wchłaniania w wyniku otwarcia por, ale także pobudza ukrwienie.

To cienko tworzywo jakim jest folia stretch posiada szerokie zastosowanie. Istotne jest by przy wyborze folii wybrać taką, która zabezpieczy towar przed niekontrolowanym przemieszczaniem towaru.