Polak zakłada firmę za granicą

Polak zakłada firmę za granicą

11 maja, 2018 Biznes 0

Nie jest tajemnicą, że przepisy i regulacje dotyczące przedsiębiorców w naszym kraju często wydają się niekorzystne i budzą wiele obaw – zwłaszcza jeśli chodzi o początkujących właścicieli firm, którzy stawiają pierwsze kroki i nie są jeszcze w stu procentach obeznani w temacie. Z tego powodu często zakładamy firmy w innych krajach, takich jak Norwegia i inne kraje skandynawskie.

Firma w Norwegii prowadzona przez Polaka

jak założyć firmę w norwegiiNa pierwszy rzut oka założenie firmy poza granicami naszego rodzimego kraju może wydawać się jeszcze trudniejszym rozwiązaniem niż pozostanie w rodzinnych stronach. W końcu, poza nielicznymi wyjątkami, nie znamy tamtejszego prawa i nie wiemy, jak to wszystko funkcjonuje. Dla chcącego prowadzić swoją działalność zagranicą powstaje zatem pytanie – jak założyć firmę w Norwegii? Norwegia wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla próbujących swoich sił w biznesie. Bardziej przyjazny system podatków i ubezpieczeń, urzędnicy nastawieni pozytywnie do każdego petenta (nawet z zagranicy), niewiele formalności. Oczywiście, bez znajomości norweskiego prawa i systemu daleko nie zajedziemy. Dlatego właśnie powstało wiele firm, które specjalizują się w świadczeniu pomocy osobom, które chcą założyć firmę w innych krajach niż Polska. Te firmy zostają naszymi pełnomocnikami i reprezentują nas. Znają wszelkie regulacje i niuanse, wobec czego nasze sprawy załatwiają sprawnie i porządnie, a o to przecież chodzi. Poza tym, firma za granicą, to znacznie szersze spektrum różnorakich możliwości dla przedsiębiorcy.

Firma za granicą niesie ze sobą wiele zalet – nie musimy rezygnować z rodzimego rynku, a przy tym jednocześnie możemy poszerzyć swoją działalność na rynki zagraniczne. To przynosi nam większe dochody i zapewnia rozwój firmy.