Pomoc w leczeniu alkoholizmu

Pomoc w leczeniu alkoholizmu

7 czerwca, 2017 Uroda 0

 

Moja mama całe życie pracowała w szkole. Była nauczycielką geografii. W sumie to mogę powiedzieć, że w naszym mieście jest osobą znaną i lubianą. Zawsze miała bardzo dobry kontakt z dziećmi. I pamiętam jak koleżanki zazdrościły mi, że mam taką fajną mamę.

Mama wychodzi z uzależnienia

efektywny ośrodek leczenia uzależnieńJednak tylko moja najbliższa rodzina wiedziała, że mama ma od wielu lat problem. Po prostu piła. Starała się to ukrywać. Jednak wiedzieliśmy, że to robi. W sumie kiedyś nie było to jeszcze aż tak bardo widoczne. Jednak czym była starsza to tym bardziej problem zaczął się nasilać. W sumie gdy przeszła na emeryturę to piła praktycznie cały czas. Nie mogłam się na to patrzeć z bratem. Chociaż już od wielu lat nie mieszkaliśmy w domu rodzinnym to postanowiliśmy coś z tym zrobić. Brat powiedział, że jest efektywny ośrodek leczenia uzależnień który jest podobno bardzo dobry. Stwierdziliśmy, że dla mamy jest to chyba jedyne wyjście. I po tym jak poważnie porozmawialiśmy z mamą zdecydowała się, że dla nas spróbuje wyjść z nałogu. Miałam wrażenie, że robi to tylko po to żebyśmy dali jej spokój. Ale ja miałam nadzieję, że jednak ktoś tam jej pomoże. Jednak ten ośrodek ma najlepsze opinie. Mama przebywała tam jakiś czas. I w sumie była zadowolona z siebie. Opowiadała nam o różnych rzeczach, które tam robi gdy telefonowaliśmy. Byliśmy tylko ciekawi tego jak to będzie gdy wróci. Gdy przyjechała do domu widziałam, że jest bardzo zmotywowana żeby nie pić.

I od tamtej pory tego nie robi. W końcu jest tera w pełni oddaną babcią i chyba także naprawdę szczęśliwym człowiekiem. Mama powiedziała mi też, że ci specjaliści którzy pracowali w tym ośrodku potrafili by pomóc praktycznie każdemu kto jest uzależniony. Bo są to osoby, które się nie poddają się i znają się dobrze na swojej pracy.