Poprawne ustawienia lamp do przyczep

Mając przyczepkę jakiegokolwiek typu np. kempingową lub samochodową musisz spełniać kilka wymogów. Jednym z nich są prawidłowo ustawione światła, takie, które nie oślepiają innych kierowców oraz nie stwarzają problemów dla Ciebie. Zastanów się czy masz dobre światła, aby nie narazić siebie, ani innych na problemy, chociażby z Policją lub Strażą Miejską.

Jakie powinieneś mieć lampy w przyczepce? 

lampy do przyczepyNajważniejsze jest to, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie, ani innych uczestników ruchu drogowego. Twoje lampy powinny świecić w taki sposób, aby nie raziły kierowców za Tobą. Musi być odpowiedni plastik, który będzie przepuszczał światło w sześćdziesięciu procentach. Lampy do przyczepy nie powinny emitować zbyt ostrego snopa światła. Nie chodzi tutaj tylko o kierowców przed którymi jedziesz, lecz także tych, którzy Cię wymijają. Muszą oni mieć widoczność w lusterkach bocznych. Pod żadnym pozorem nie możesz ich oślepić. Dobrze ustawione lampy do przyczepy nie powinny także ograniczać Twojej widoczności w lusterkach. Musisz widzieć tylko trochę czerwonego światła za przyczepą. A w którą stronę ma przeważać światło? W każdej lampie, z przodu i z tyłu pojazdu, światło jest lekko skierowane na bok. Oczywiście najlepiej jest mieć lampę lekko na prawo, aby poprawić widoczność pojazdów, które Cię wyprzedzają. Jest to ważne dla każdego uczestnika ruchu drogowego, a także dla Ciebie oraz Twoich pasażerów. Zadbaj o to.

Na jezdni musisz myśleć o sobie oraz o innych. Tylko z takim myśleniem można ograniczyć liczbę niepożądanych sytuacji na drogach. Ustawiając dobrze lampy masz pewność, że jesteś bezpieczny i nic nie grozi kierowcom w Twoim otoczeniu. Dbając o siebie dbasz o innych ludzi, nawet o swoich bliskich, którzy z Tobą jeżdżą samochodem. 

Comments are closed.