Popularnym kierunkiem studiów jest projektowanie ogrodów

Popularnym kierunkiem studiów jest projektowanie ogrodów

29 czerwca, 2017 Usługi 0

 

Architektura krajobrazu jako kierunek na studiach cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów. Młodzi ludzie poszukują bowiem alternatyw dla przyszłej pracy na etacie. Liczą na to, że umiejętność projektowania na przykład ogrodów pozwoli im w przyszłości założyć funkcjonującą z powodzeniem działalność gospodarczą.

Młodzież chce się uczyć projektowania ogrodów

projektowanie ogrodów w KrakowieArchitektura w różnej formie jest najbardziej obleganym kierunkiem w tym roku. Architektura i urbanistyka, architektura wnętrz czy architektura krajobrazu- to w nich młodzi ludzie widzą swoją przyszłość. O wiele większą popularnością, niż w ubiegłych latach, cieszy się architektura krajobrazu, a szczególnie specjalność związana z arnżacjami ogrodów. Najwyższy poziom jak chodzi o Polskę, ma projektowanie ogrodów w Krakowie, gdzie na uczelni artyztycznej przyszli projektanci uczą się nie tylko kwestii technicznych, ale też wrażliwości artystycznej. Aranżacja ogrodu bowiem to nie tylko znajomość roślin i umiejętność ich łączenia. To też wiedza z zakresu kompozycji czy psychologii barw. Studenci uczą się podstaw malarstwa, rysunku czy rzeźby, aby zrozumieć, czym jest sztuka i odnaleźć własny styl. Dzięki temu młodzi ludzie są w stanie tworzyć niepowtarzalne projekty ogrodów z najwyższej, światowej półki. Polscy projektanci są przez to jednymi z najbardziej uznanych w Europie. Wszystkim absolwentom szkół wyższych, którzy postawili na kierunek architektury krajobrazu, życzymy powodzenia.

Projektowanie ogrodów stało się jednym z najpopularniejszych kierunków na studiach w tym roku. Młodzi ludzie chcą nabyć umiejętności, które pozwolą im na założenie własnych działalności gospodarczych, bez konieczności pracy na etacie. Na ten moment, jak chodzi naukę aranżacji ogrodów,  w rankingach najwyżej stoi uczelnia Krakowska.