Prawo jazdy ułatwia życie

Prawo jazdy ułatwia życie

21 marca, 2019 Transport i motoryzacja 0

Dzień osiemnastych urodzin był przeze mnie bardzo długo wyczekiwany. Dlaczego? Od dziecka interesuję się motoryzacją i nie mogłem się doczekać, kiedy wreszcie będę mógł zasiąść za kółkiem, oczywiście w roli kierowcy. Rodzice obiecali, że prezentem urodzinowym będzie zasponsorowanie mi kursu na prawko. Gdy wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, czułem że moje życie będzie jeszcze fajniejsze.

Posiadanie prawa jazdy przydaje się w życiu

prawo jazdy w GdańskuDzień po przyjęciu urodzinowym, skupiłem się na tym, by jak najszybciej wybrać odpowiednią szkołę nauki jazdy. Mieszkam w okolicy Trójmiasta, jednak chciałem zrobić prawo jazdy w Gdańsku, ponieważ taką opcję polecali mi koledzy, którzy niedawno ukończyli kurs. Byłem bardzo podekscytowany, kiedy umówiłem się na pierwszą lekcję. Czułem wtedy, że zaczynam przejmować kontrolę nad swoim życiem i stanę się bardziej samodzielny. W tym przekonaniu utwierdzałem się po każdej kolejnej lekcji. Kurs na prawo jazdy przebiegał bezproblemowo. W mig zacząłem pojmować przepisy ruchu drogowego, jak i praktyczne zasady poruszania się po jezdni. Przez te wszystkie lata, kiedy byłem pasażerem, uważnie obserwowałem jak mój tata kieruje autem i podświadomie przejmowałem od niego dobre nawyki. Dlatego też instruktor wielokrotnie chwalił moje poczynania. Z dumą opowiadałem rodzicom o swoich postępach w nauce, a ich pochwały dawały mi jeszcze większą motywację do działania. Czułem, że mogę wszystko.

Teraz, kiedy jestem już pełnoprawnym kierowcą, moje życie stało się prostsze. Już nie muszę prosić rodziców, by mnie gdzieś podwieźli. Nie muszę także znosić tłoku w komunikacji miejskiej. Mam także własne pieniądze, ponieważ po szkole pracuję dorywczo i dostarczam ludziom pizzę. Odkąd mam prawko, jestem szczęśliwym człowiekiem!