Produkuję szklane drzwi, ścianki i balustrady

Produkuję szklane drzwi, ścianki i balustrady

20 stycznia, 2017 Dom 0

 

Jako dziecko podziwiałem twórców witraży i wszystkich, którzy ręcznie wykonywali ozdoby ze szkła. Chciałem iść w ich ślady i również zajmować się pracą z tym materiałem, dlatego skończyłem odpowiednie studia w Krakowie i zacząłem praktyki u szklarza.

Specjalizuję się w szklanych drzwiach

drzwi szklane z KrakowaPo praktykach przepracowałem kilka lat w zawodzie, zanim otworzyłem własną firmę zajmująca się produkcją szklanych elementów. Wtedy jeszcze szklane drzwi czy balustrady w naszym kraju nie były zbyt popularne i szkło stanowiło raczej tylko dodatek zamiast głównego materiału do produkcji, ale z czasem zaczęło się to zmienić. Postanowiłem zatrudnić projektanta, który pomoże mi w tworzeniu projektów dla klientów, których zainteresował ten raczkujący trend. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i dzięki współpracy z projektantką mojej firmie udawało się wykorzystać potencjał różnych rodzajów szkła: fazowanego, satynowego, piaskowanego, ornamentowego, bezbarwnego, kolorowego… Korzystaliśmy z nich, by robić wszystko, czego klienci sobie zażyczyli: półki, blaty, drzwi, ścianki, balustrady czy zadaszenia. Było tego naprawdę sporo, ale my szybko wyspecjalizowaliśmy się w szklanych drzwiach. Zwykłych otwieranych, ale także tych składanych i przesuwanych. Udało się nam dojść do momentu, w którym nasze drzwi szklane z Krakowa trafiają do budynków w całym kraju, z czego jesteśmy bardzo dumni. Obecnie firma cały czas się rozrasta, ponieważ nasi klienci coraz chętniej wykorzystują szkło w całym domu. Korzystają z tego, że jest równocześnie proste, eleganckie i dekoracyjne.

Pozwala podzielić przestrzeń, ale nie blokuje przepływu światła i raczej powiększa pomieszczenia, zamiast je pomniejszać. Ludzie mają już dosyć ciasnych pomieszczeń i wszystkiego, co je pomniejsza optycznie i zaciemnia, dlatego chętnie sięgają po szklane przegrody i elementy.