Profesjonalne eksponowanie pieczywa

Profesjonalne eksponowanie pieczywa

17 lipca, 2022 Usługi i przemysł 0

Zasady odpowiedniej ekspozycji obowiązują w każdej branży zajmującej się sprzedażą. Nawet tak najprostsze produkty jak pieczywo, także wymagają odpowiedniej ekspozycji, aby się mogły lepiej sprzedawać. Wiem, że wydaje się to dziwne, jednak takie są fakty potwierdzone badaniami.

Regały na pieczywo podstawą dobrej ekspozycji

regał na pieczywoZasady ekspozycji określają jaki produkt powinien się gdzie znaleźć, aby został lepiej zauważony i aby klient ocenił go jako bardziej luksusowy. Pierwsza myśl, jaka w nas się zazwyczaj kłębi to to, że wydaje się to nierozsądne. Jaki wpływ ma w końcu to, czy bułka będzie umieszczona na dole czy też na górze regału. Profesjonalne badania marketingowe dowodzą jednak, że ma i to bardzo duże. Zbadano, że ludzie rzadko kiedy schylają się po bułki i wolą gdy znajdują się one na wyciągnięcie ręki bez schylania. W dobrej ekspozycji pomoże na pewno regał na pieczywo przystosowany do ułożenia tego typu produktów. Regały na pieczywo są odpowiednio skonstruowane, aby można na nich było w bezpieczny sposób umieścić pieczywo. Zazwyczaj są to regały wykonane z drewna, których półki są pochylone pod pewnym stopniem w kierunku kupującego. Taka forma zapewnia lepszy widok na pieczywo i możliwość jego łatwiejszego sięgnięcia. W niemal każdym sklepie z pieczywem zobaczymy właśnie tego typu regały. Zasady ekspozycji warto tutaj wykorzystać, ponieważ mają one duży wpływ na sprzedaż, a półki są przystosowane do stosowania tych zasad.

W niemal każdej piekarni lub sklepie z pieczywem zobaczymy półki z pieczywem, na których zauważymy, że produkty leża w pewien ściśle określony sposób. Wiedzmy, że właśnie tam jesteśmy świadkami doskonałego wykorzystania zasad ekspozycji, które promują dane pieczywo we właściwy i korzystny dla producenta sposób.