Profilaktyka żylaków w ciąży

Ciąża to czas ogromnych przemian w organizmie kobiety. Jest to również okres, w którym jest ona narażona na wiele schorzeń i zaburzeń, co jest związane z ogromnym wysiłkiem, jaki organizm wkłada w utrzymanie dziecka. Jeśli odpowiednia profilaktyka nie miała miejsca jeszcze przed zajściem w ciążę, warto w czasie jej trwania zadbać o to, aby zakończyła się zdrowiem zarówno dziecka, jak i mamy. 

Zapobieganie żylakom w ciąży 

pończochy przeciwżylakowe veeraWiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że okres ciąży bardzo często powoduje powstanie żylaków głównie na nogach kobiety. Często związane jest to z ciężarem ciała, ale przede wszystkim to predyspozycje genetyczne wywołują ich pojawienie się. Warto się dowiedzieć, czy któreś z rodziców miało do czynienia z żylakami, bądź ma je do teraz. Jeśli tak, to istnieje 80% szans na to, że w okresie ciąży te żylaki się pojawią i zostaną na nogach już po ciąży. Żylaki są niebezpieczne, jeśli zostaną zaniedbane. Istnieją jednak sposoby na profilaktykę, która nie zagraża w żaden sposób dziecku. Rajstopy lub pończochy przeciwżylakowe Veera pozwalają zadbać o nogi zarówno wtedy, kiedy są jeszcze zdrowe, ale również wtedy, gdy pierwsze żylaki się już pojawią. Odpowiednia siła ucisku tych wyrobów wspomaga odpowiednie krążenie krwi w kończynach i tym samym przywraca równowagę w jej przepływie przez widoczne żylaki. Jest to sposób, który w żaden sposób nie zagraża dziecku, choć dla zasady warto skonsultować ich używanie z prowadzącym ciążę ginekologiem. 

Zdrowe nogi są niezwykle istotne zwłaszcza wtedy, kiedy na świecie pojawi się małe dziecko. Kobiety, które mają predyspozycje genetyczne do żylaków powinny ze szczególną troską podejść do odpowiednich działań profilaktycznych, ponieważ usunięcie widocznych żylaków jest o wiele trudniejsze, aniżeli założenie odpowiednich rajstop. 

Comments are closed.