Projekty hal stalowych – jak wybrać najlepsze?

Projekty hal stalowych – jak wybrać najlepsze?

15 marca, 2017 Przemysł 0

 

 Hale stalowe są często wykorzystywane przez przedsiębiorców z różnych gałęzi gospodarki. Ich budowa jest szybka, stal sprawia, że są one odporne na warunki atmosferyczne. Duża konstrukcja może powstać znacznie szybciej niż postawienie magazynu, fabryki czy sklepu murowanego. Projektów hal stalowych również jest wiele, więc warto wybrać te sprawdzone.

Hale stalowe dopasowane do potrzeb

projekty hal stalowychCzym powinniśmy się kierować w pierwszej kolejności wybierając projekty hal stalowych? Na pewno liczy się ich wielkość i kształt. Hale najczęściej stawia się proste, to znaczy takie o równych ścianach bez wnęk i wykuszy, a dach jest płaski. Wielkość może być dopasowana do potrzeb klienta, ponieważ płyty stalowe wykorzystywane do budowy zawsze można dociąć na wymiar. Musimy sobie wyobrazić ile potrzebujemy przestrzeni w takiej hali. Z pewnością będą się tam poruszać wózki widłowe i paletowe, do sięgania po rzeczy położone na samej górze potrzebne są wysokie drabiny. W hali musi być tyle miejsca, żeby pracownicy nie musieli czekać aż ktoś skończy coś robić, żeby mogli zająć się swoim zadaniem bo np. dwa wózki paletowe będą się klinowały w przejściach. Wybierając projekt hali trzeba też mieć na uwadze fakt, co będzie się w niej znajdować. Czy będzie tam montowana instalacja grzewcza, kanały wentylacyjne przemysłowe, czy też klimatyzacja. Wtedy ściany czy sufity muszą być wzmacniane, co trzeba uwzględnić w projekcie. Planując montaż ścian stalowych warto zadbać także o podłoże i fundamenty.

W końcu na nich opierają się hale. Przy projekcie trzeba uwzględnić wzmocnienia, montaż ścian w betonowym podłożu. Warto także sprawdzić czy taki projekt można łatwo zmodyfikować po postawieniu, czyli jakoś wyremontować, powiększyć lub wydzielić odrębne pomieszczenie.