Prowadzenie hodowli truskawek

Prowadzenie hodowli truskawek

22 grudnia, 2020 Rolnictwo 0

Krzaczki truskawek są jednymi z tych, które dają najsmaczniejsze i najbardziej popularne owoce na świecie. Ich smak jest przyjemny dla większości osób, a dodatkowo regularne spożywanie w sezonie dobrze wpływa na ciało. Dlatego warto pomyśleć o uprawie truskawek, gdy mamy taką możliwość oraz zastosowaniu się do postępowania z nimi.

Smaczna plantacja truskawek

truskawki uprawaJeżeli zawsze marzyliśmy u uprawie truskawek i mamy do tego odpowiednie warunki warto zainteresować się tym wątkiem. Są one przepyszne oraz nie wymagają bardzo skomplikowanych metod uprawy jak w przypadku niektórych roślin. Warto jednak wiedzieć, iż truskawki uprawa powinna odbywać się na glebie próchnicowej. Dodatkowo przed truskawkami nie mogą rosnąć pomidory, warzywa kapustne czy ziemniaki, ponieważ to sprzyja rozwojowi nicieni czy innych chorób. Gdy sadzimy krzaczki muszą one być w pełni zdrowe, gdyż w innym przypadku cała nasza uprawa zostanie zniszczona. Po posadzeniu warto dbać o profilaktykę naturalną przeciw pasożytom i chorobom. Nie zapominajmy też o regularnym nawadnianiu z uwagi na płytki system korzeniowy tej rośliny. Gdy będzie mieć sucho możemy być pewni, iż owoców nie będzie albo będą małe i niezbyt smaczne. Ważny jest też czas po zbiorach, gdy na jesień nawozimy glebę. Bez tego w przyszłym roku nasze truskawki mogą nie urosnąć tak obficie jak w bieżącym. Zadbajmy też o odstęp paru tygodni między różnymi mieszankami minerałów w ramach nawożenia.

Jak się okazuje prowadzenie uprawy truskawek nie jest trudnym zajęciem. Mimo to wymaga naszej odpowiedzialności oraz regularności w niektórych sprawach, a w szczególności w kwestii nawadniania. Dzięki zastosowania tych prostych kroków możemy być pewni, iż najbliższe sezony nasze truskawki będą znakomicie rosnąć.