Prozdrowotny susz konopny

Prozdrowotny susz konopny

11 czerwca, 2021 Usługi 0

Lecznicze właściwości konopii indyjskiej są w dzisiejszych czasach powszechnie znane. Kolejne badania naukowe skutecznie to potwierdzają, a społeczeństwo w skali globalnej coraz przychylniej spogląda na konopie z medycznego punktu widzenia.

Lecznicze właściwości suszu konopnego

legalny susz konopnyStosowanie marihuany w leczeniu różnych przypadłości wciąż jest budzącym kontrowersje tematem tabu. Takie podejście często wynika po prostu z niewiedzy, ponieważ konopie indyjskie poza zastosowaniem medycznym, wykazują również działanie euforyczne, relaksacyjne i odurzające, przez co marihuana często stosowana jest jako narkotyk. Istnieje jednak zasadnicza różnica pomiędzy konopią stosowaną w leczeniu, a jej odurzającą odmianą. Otóż konopie indyjskie są źródłem dwóch substancji niespotykanych nigdzie indziej w naturze. Jedną z nich jest tetrahydrokannabinol, w skrócie THC, który w dużym stężeniu powoduje euforię i zaburza percepcję. Rekreacyjne odmiany konopii, które wykazują działanie narkotyczne przekraczają dopuszczalne normy 0,2% zawartości THC w suszu, a ich „najmocniejsze” odmiany potrafią posiadać stężenie THC powyżej 25%. Legalny susz konopny wykorzystywany w leczeniu ma zgoła inny skład chemiczny. Medyczna marihuana zawiera śladowe ilości THC, które nie przekraczają dopuszczalnych norm, za to większe stężenie kannabidiolu (w skrócie CBD), który to właśnie bezpośrednio wpływa na nasz układ endokannabinoidowy za pośrednictwem obecnych w naszym organizmie receptorów. Układ ten odpowiedzialny jest za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, ma wpływ między innymi na samopoczucie, apetyt oraz regulację cyklu snu.

Poważne choroby, takie jak padaczka lekooporna, autyzm, jaskra, choroba Parkinsona, a także inne choroby, jak astma, anoreksja, bezsenność, a nawet stwardnienie rozsiane, cukrzyca, depresja, i zespół stresu pourazowego to tylko niektóre z bardzo długiej listy przypadłości, w których leczeniu wykorzystuje się konopie indyjskie.