Rękawice robocze, właściwości

Rękawice robocze, właściwości

13 kwietnia, 2017 Zakupy i sklepy 0

Z tego artykułu dowiecie się jaki istnieje podział rękawic roboczych oraz ochronny, dlaczego tak ważny jest wybór odpowiednich? Rękawice czy to robocze, czy ochronne  mają za zadanie chronić nasze dłonie przed tym co może im zagrażać w czasie pracy. W zależności właśnie od tych zagrożeń, inny rodzaj rękawic będzie właściwym wyborem. W czasie wybieranie rękawic roboczych, koniecznie upewnijcie się, że Wasza decyzja jest słuszna, poproście o pomoc sprzedawcę, zapoznajcie się z tym, co o swoim produkcie mówi sam producent.

Podstawowe właściwości rękawic roboczych

najlepszy producent rękawic roboczychJeżeli zastanawiacie się jakie rękawice robocze wybrać, wybierzcie przede wszystkim jakość, niech to będzie najlepszy producent rękawic roboczych czy ochronnych na rynku, pamiętajcie jakie ważne zadanie przed nimi stoi! Rękawice robocze to takie, które chronią nasze dłonie głównie przed zabrudzeniami, w momencie kiedy mamy pracę która naraża nas na trudne do usunięcie zabrudzenia. Natomiast rękawice ochronne chronią nasze dłonie przez substancjami, które są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia, na przykład substancje żrące. Rękawice zapobiegają temu, żeby szkodliwe substancje miały szansę kontaktu z naszą skórą. Rękawice chronią nas nie tylko przed substancjami, ale również przed niską bądź wysoką temperaturą. Na przykład rękawice spawalnicze chronią dłonie pracownika w czasie spawania. Zapewniają one ochronę przed rozpryskami ciekłego metalu, przed oparzeniem kiedy mamy kontakt z rozgrzaną powierzchnią oraz przed promieniowaniem UV. Rękawice spawalnicze muszą także chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak obtarcie czy skaleczenie.

Jak widzicie zadania jakie stoją przed roboczymi i ochronnymi rękawicami a bardzo odpowiedzialne, dlatego ich wybór powinien być bardzo przemyślany i dostosowany do funkcji jaką rękawica ma spełniać. Jeżeli macie wątpliwości co do tego, które wybrać, koniecznie skonsultujcie się ze sprzedawcą, który powinien udzielić Wam wszystkich niezbędnych wskazówek.