Relaksujące właściwości masażu ajurwedyjskiego

Relaksujące właściwości masażu ajurwedyjskiego

19 maja, 2022 Usługi 0

Odprężające masaże korzystnie wpływają na kondycję naszej skóry oraz samopoczucie. Sprawdzają się w przypadku napięcia nerwowego, zwiększają naszą odporność na stres, skutecznie radzą sobie z przemęczeniem. Zabiegi wykonywane na skórze głowy stymulują cebulki włosów, zapobiegają nadmiernemu wypadaniu pasm.

Pozytywne efekty ajurwedyjskich masaży głowy

dobry ajurwedyjski masaż głowyZabieg jest przyjemny i relaksujący, wykazuje właściwości pielęgnacyjne i odprężające. Wykonywany jest zazwyczaj przy użyciu opuszków palców. Wykorzystuje się do niego olejki, które korzystnie wpływają zarówno na skórę, jak i włosy. Regularne poddawanie się temu wyjątkowemu zabiegowi poprawia ukrwienie i sprawia, że pasma są gęste i mocne. Sprawdza się w przypadku osób, które są narażone na duży stres i przemęczenie. Dużą popularnością cieszy się dobry ajurwedyjski masaż głowy, do którego wykorzystuje się naturalne kosmetyki. Dzięki niemu można odzyskać energię, poczuć się dużo lepiej. Zabieg ten przywraca równowagę życiową. Masowanie odpowiednich punktów znajdujących się na skórze głowy dostarcza sił witalnych. Wzmacnia mięśnie i skórę głowy, pobudza organizm do samouzdrawiania. Polega na stymulacji wyższych czakr, zarówno tych znajdujących się na szczycie głowy, jak i w okolicach trzeciego oka umiejscowionego pomiędzy brwiami. Polega na stymulowaniu czakry gardła i sahasrara. Zabieg przynosi ukojenie, skutecznie radzi sobie z osłabieniem fizycznym i psychicznym, uwalnia od stresu, a także zmniejsza napięcie karku i szyi.

Korzystnie wpływa na włosy, pobudza dopływ krwi do mieszków włosowych. Jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób, które chcą w sposób naturalny poprawić swoje codzienne funkcjonowanie. Do zabiegu wykorzystuje się dobroczynnie działające olejki, które pięknie pachną, wykazują właściwości odżywcze i pielęgnacyjne.