Sklejka coraz popularniejsza wśród projektantów mebli

Jubilerskie nowości

Sklejka coraz popularniejsza wśród projektantów mebli

6 marca, 2018 Usługi 0

W branży meblowej szczególnie ważnym aspektem jest dbałość o szczegóły. Podczas projektowania różnego rodzaju elementów wykonanych z drewna należy wziąć pod uwagę sposób ich fizycznego wykonania. Nie zawsze zamysł projektanta pokrywa się z rzeczywistością. Często to co wydaje się świetnym pomysłem na papierze jest niewykonalne lub nieuzasadnione ekonomicznie w realnym świecie.

Technologia cięcia za pomocą lasera jest przełomem

dokładne cięcie sklejki laseremW związku z tym należy wybierać takie metody wytworzenia elementu, które są ekonomiczne a zarazem charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Jedną z takich metod jest dokładne cięcie sklejki laserem. Usługa ta pozwala na bardzo precyzyjne wykonanie elementów drewnianych, które następnie mogą być użyte do tworzenia bardziej skomplikowanych konstrukcji. Sklejka jest świetnym materiałem do tworzenia różnego rodzaju konstrukcji, które wymagają przenoszenia dużych obciążeń. Dzięki swojej unikalnej strukturze jest ona w stanie wytrzymać bardzo duże obciążenia statyczne. Cecha ta jest często wykorzystywana w różnych konstrukcjach takich jak szafy czy stoły. Dzięki zastosowaniu dokładnego cięcia laserowego, możliwym staje się zastosowanie sklejki do innych rozwiązań. Coraz częściej wykonuje się z niej przedmioty, które muszą być bardzo dokładnie wykończone. Estetyka w takich rozwiązaniach jest cenniejsza niż walor użytkowy. Od niedawna można do takich rozwiązań stosować elementy wykonane ze sklejki.

Cięcie laserem umożliwia wykonanie elementu z dokładnością do setnych części milimetra co sprawia, że finalny detal charakteryzuje się bardzo dużym stopniem szczegółowości i odpowiednią jakością wykończenia. Wszystkie te cechy przekładają się na wzrost popularności sklejki wśród materiałów drewnianych. Projektanci mebli coraz częściej sięgają po tego typu rozwiązania.