Skuteczna terapia systemowa

Skuteczna terapia systemowa

23 listopada, 2020 Usługi 0

Jesień to czas, w którym pogoda nas nie rozpieszcza. Dni stają się coraz krótsze, słońca jest coraz mniej, a zdarza się, że przez cały dzień nie jesteśmy w stanie zobaczyć go wcale, a to nie poprawia naszego samopoczucia. Dodatkowo problemy w sferze zawodowej i prywatnej pogłębiają nasz niezbyt pozytywny nastrój i zdarza się, że przestajemy sobie z nimi radzić.

Polecana terapia systemowa metodą Berta Hellingera

ustawienia systemowe berta hellingeraW takich chwilach bardzo często zaczynamy zastanawiać się nad skorzystaniem z pomocy specjalisty. Nasze kroki zazwyczaj kierujemy do psychologa lub psychoterapeuty. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na efekty takiej terapii czasem trzeba poczekać kilka miesięcy. Zazwyczaj jednak my chcielibyśmy uzyskać efekty znacznie szybciej. Z pomocą w takich chwilach przychodzą ustawienia systemowe Berta Hellingera. Jest to stosunkowo nora forma grupowej terapii, która skupia się na naprawie naszych więzi rodzinnych. Według teorii, na której się opiera, wszystkie nasze problemy wynikają z zaburzonych, nieprawidłowych lub też całkowicie zerwanych więzi rodzinnych. Ich naprawa, a także zrozumienie co było nie tak może doprowadzić do poprawy jakości naszego życia. Często taka terapia już po pierwszych zajęciach daje efekt i w mniej skomplikowanych przypadkach okazuje się, że taka jedna sesja wystarcza. Jeśli zaś chodzi o sam przebieg takiej terapii to początkowo osoba, która jest jej poddawana nakreśla swój problem, a następnie prowadzący ustawia w przestrzeni członków grupy, którym nadał poszczególne role.

Ustawienie to ma pokazać jakie relacje panują pomiędzy poszczególnymi członkami naszej rodziny i pozwoli nam na symulowanie sytuacji rodzinnej. Warto wiedzieć, że prowadzący terapię, dzięki trafnie zadanym pytaniom, jest w stanie sprawić, że uczestnicy z zaangażowaniem wcielą się w odgrywane role. Taka forma terapii przynosi szybkie efekty i jest coraz chętniej wykorzystywana w leczeniu.