Skuteczne pranie dywanu

Skuteczne pranie dywanu

27 listopada, 2020 Usługi 0

Kiedyś posiadacze dywanów nie mieli takich możliwości czyszczących jak teraz, ponieważ nie było specjalistycznych firm świadczących takie usługi. Trzeba było sobie samodzielnie radzić domowymi sposobami, które nie zawsze były skuteczne.

Czy pranie dywanu nie niszczy jego włosia?

pranie dywanów kraków cennikBez względu jaki rodzaj dywanu, wykładziny czy chodniczka posiadamy w domu, to niezmierni ważne jest regularne ich czyszczenie. Im dłuższe jest ich włosie, tym głębiej gromadzą się na nim zabrudzenia i groźne bakterie czy roztocza. W związku z tym ciężko jest je dokładnie wyczyścić stosując jedynie trzepanie, odkurzanie czy miejscowe usuwanie plam. Potrzebne jest skuteczne pranie dywanów Kraków cennik dostępny dla zainteresowanych klientów jest jedynie informacją orientacyjną, gdyż ostateczna wartość usługi jest uzależniona od kilku czynników. Po ocenie rodzaju i ilości plam oraz ustaleniu rozmiaru i specyfiki włosia, następuje indywidualna wycena usługi, w którą jest wliczony odbiór i dowóz do klienta dywanu. Dużą zaletą czyszczenia dywanów przez fachowców jest ich wieloetapowy przebieg, który gwarantuje pozbycie się powierzchownych, ale także głębokich zabrudzeń, z którymi nie mogliśmy sobie dać razy domowymi sposobami. Firmy z tej branży dysponują specjalnymi maszynami piorącymi, suszącymi i trzepiącymi, które pozwalają na osiągnięcie perfekcyjnego efektu końcowego, jakim jest nieskazitelnie czysty i odświeżony dywan. Dodatkową zaletą usługi piorącej jest całkowite pozbycie się nieprzyjemnych zapachów.

Osoby mające zwierzęta domowe takie tak psy czy koty, muszą szczególnie zwracać uwagę na czystość dywanów, bo nieregularnie czyszczone, stają się siedliskiem groźnych bakterii i roztoczy. Zazwyczaj najgroźniejsze są te zanieczyszczenia, których nie widać.