Skuteczne terapie naturalne

Skuteczne terapie naturalne

9 września, 2021 Uroda 0

Od zarania dziejów człowiek starał się zgłębić tajemnice długiego życia w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. W tym celu nauczył się wykorzystywać różnego rodzaju terapie i preparaty pochodzenia naturalnego, oraz dostępne obecnie środki farmakologiczne i różnego rodzaju zabiegi. Najstarsza formą terapii jest masaż. Naturalnym odruchem człowieka jest masowanie czy też głaskanie bolących miejsc.

Zalety masażu fizjoterapeutycznego

masaż fizjoterapeutycznyFizjoterapia to dziedzina medycyny rozwijająca się bardzo dynamicznie. Jej zadaniem jest minimalizowanie dolegliwości bólowych i przywracanie sprawności ruchowej. W celu tym wykorzystuje różnego rodzaju techniki masażu, kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii i wiele innych. Wszystko zależy od rodzaju schorzenia i stanu zdrowia pacjenta. Oczywiście z zabiegów tych profilaktycznie mogą korzystać również osoby zdrowe, ale pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Masaż fizjoterapeutyczny wykonywany jest w specjalnie do tego przystosowanych gabinetach przez osoby odpowiednio przeszkolone i przygotowane do wykonywania tego typu zabiegów. Jego celem jest rozmasowanie obszarów ciała o wysokim napięciu mięśniowym, niwelowanie ognisk bólowych, zwiększenie zakresu ruchów oraz poprawę postawy ciała.  Działa relaksująco, przeciwobrzękowo i pobudzająco. W widoczny sposób zmniejsza objawy chorób i urazów. Szczególnie polecany przy zakrzepach i problemach z oddychaniem.

Terapia masażem powinna odbywać się pod kontrolą specjalisty i na zlecenie lekarza prowadzącego. O rodzaju zabiegów decyduje fizjoterapeuta po uprzednim zapoznaniu się z dokumentacją pacjenta i zebraniu odpowiedniego wywiadu. Czas trwania zabiegu i jego intensywność uzależniona jest od samopoczucia pacjenta. Zabiegi są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.