Smart Pos D220 – zalety i wady

Smart Pos D220 – zalety i wady

8 listopada, 2021 Usługi 0

Większość firm, które koncentrują sie na sprzedaży terminali, oferują wszechstronną formę wsparcia dla przedsiębiorstw: od zasugerowania odpowiedniego modelu dla działalności, aż po instalację urządzenia. Który sprzęt jest najczęściej wybierany przez właścicieli?

Smart Pos – terminal idealny

smart pos d220Podstawą dobrego biznesu jest zapewnienie klientowi komfortu. Aby to zrobić, należy zwrócić uwagę na udogodnienia, które wiążą się z codziennymi odruchami konsumenta. Współcześnie, częściej stosujemy płatność bezgotówkową niż wersję opartą o fizyczne nominały. Posiadanie karty wiąże się z większą wygodą, ale i poczuciem bezpieczeństwa. Przedsiębiorcy decydują się na korzystanie z tzw. terminali, które płatność zbliżeniową. Najpopularniejszym modelem jest Smart Pos D220. Urządzenie posiada wbudowaną baterię, która umożliwia wykonanie około 200 płatności. Dzięki mobilności, terminal będzie odpowiednim narzędziem do przyjmowania należności na np. festiwalach muzycznych, sportowych lub fantastycznych. Oprogramowanie pozwala na przyjęcie płatności za pomocą karty zbliżeniowej, telefonu komórkowego (NFC) czy nawet za pomocą kodu BLIK. Chociaż sprzęt nie posiada drukarki, to dzięki połączeniu z siecią wifi, umożliwia na wysłanie maila z zawartą płatnością. Smart Pos D220 nie jest idealny dla każdej branży; sprzęt lepiej się sprawdza w przypadku firm usługowych. Od kasjera, wymagane jest regularne wpisywanie kwoty na ekranie, co może być uciążliwe podczas przyjmowania większej liczby klientów. Warto zwrócić uwagę na złożony proces instalacji urządzenia; źle wgrane oprogramowanie będzie wywierało negatywny wpływ na obsługę gości i przysporzy problemów pracownikowi.

Podejmując decyzję o zakupie terminala, warto przemyśleć profil własnej działalności. Stacjonarne wydanie urządzenia będzie lepiej się prezentowało, jeśli mowa o np. pracy w lokalnym sklepie. Wersja przenośna jest odpowiednia dla biznesów, które wymagają ciągłego ruchu.