Solidne podłogi do siłowni

Solidne podłogi do siłowni

2 czerwca, 2019 Sport / Rekreacja 0

 

Ostatnimi czasy zauważyć można, że coraz więcej osób decyduje się na wykupienie karnetu na siłownie. Jednak na wiosnę często jest tak, że siłownie zlokalizowane w dużych miastach są przepełnione. W związku z tym te osoby, które chcą systematycznie ćwiczyć często decydują się na zainwestowanie w siłownię w swoim domu. W tym celu zakupują oni najróżniejszy sprzęt ale również konieczne jest kupienie rzeczy, które umożliwią nam komfortowe ćwiczenie. 

Podłoga z pianki poliuretanowej

nawierzchnia sportowaW siłowniach bardzo często dochodzi do upuszczania różnych rzeczy na podłogę. Wyobraźmy sobie więc taką sytuację, że kilkudziesięciokilogramowy ciężar z wysokości wynoszącej ponad metr zostaje upuszczony na betonową podłogę. Nie da się ukryć, że efekt nie byłby zbyt ciekawy ponieważ opcją najmniej niebezpieczną byłoby wydanie bardzo głośnego dźwięku. Jednak niekiedy w takich sytuacjach dochodzić może do uszkodzenia zarówno samych ciężarków jak również podłoża z jakimi się te ciężarki zetknęły. Właśnie z tego powodu coraz częściej słyszy się o inwestowaniu w podłogi sportowe. Na chwilę obecną bardzo dużą popularnością cieszy się solidne nawierzchnia sportowa wykonana z pianki poliuretanowej. Pianka jest jest dość gruba dzięki czemu może przyjmować dość duże obciążenia. Dodatkowo jej obecność na podłodze sprawić, że osiągniemy efekt wygłuszania. Pianka na podłodze w siłowni również świetnie amortyzuje co również ma ogromne znaczenie.

Na dzień dzisiejszy podłogę z pianki poliuretanowej możemy stworzyć w naszej siłowni samodzielnie. Pianka ta jest sprzedawana w formie gotowych „paneli”, które możemy w prosty sposób ze sobą łączyć. W takich panelach zastosowano system łączenia przypominający puzzle. Z punktu widzenia użytkowników jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie.