Spacer z małym psem – wybór smyczy

Spacer z małym psem – wybór smyczy

20 maja, 2021 Domowe zwierzaki 0

Oboje z mężem od dłuższego czasu marzyliśmy o adoptowaniu psa. W końcu zdecydowaliśmy się na taki krok. Dosyć szybko udało się nam znaleźć psiaka, który przyciągnął naszą uwagę. Zdecydowaliśmy się na niewielkiego czworonoga. Nie mogliśmy się doczekać, aż zabierzemy go do swojego mieszkania. Musieliśmy przed tym zaopatrzyć się w kilka rzeczy.

Dobór smyczy dla niewielkiego psa

smycz dla małego psaZanim zabraliśmy psa do siebie, musieliśmy kupić kilka najpotrzebniejszych rzeczy. Poza karmą, miską oraz legowiskiem potrzebowaliśmy szelek oraz smyczy. Zastanawialiśmy się nad tym, jaka powinna być smycz dla małego psa. Poszukaliśmy informacji na ten temat, żeby jak najlepiej dobrać ją do swojego psiaka. Chcieliśmy, żeby była jednocześnie trwała i dosyć lekka. Znaleźliśmy smycz wykonaną z wytrzymałego, wodoodpornego materiału. Zdecydowaliśmy się na taki model, w którym można nieco regulować długość. Podczas spacerowania po chodniku lub w większym zbiorowisku ludzi będziemy mogli wygodnie mieć psa zaraz obok siebie. Jeżeli jednak wokół nikogo nie będzie, psiak będzie miał więcej swobody. Poznawanie otoczenia jest bardzo ważne dla rozwoju każdego psiaka, więc warto mu zapewniać odpowiednie spacery każdego dnia. Dzięki temu psiak będzie się dobrze czuł i będziemy mieli pewność, że zapewniamy mu odpowiednie warunki. Warto więc dobrze przemyśleć zakup smyczy – będziemy z niej korzystać kilka razy dziennie.

Chociaż w przypadku zakupu smyczy estetyka nie jest najważniejsza, na nią również zwracaliśmy uwagę. Sporo modeli się nam bardzo spodobało, więc nieco trudno podejmowało się nam tę decyzję. Zdecydowaliśmy się na różnokolorową smycz z geometrycznym wzorem. Najważniejsze jest jednak to, że jest trwała i solidna, co daje nam pewność, że nasz psiak jest bezpieczny podczas spacerów.