Spodnie szyte ręcznie

Spodnie szyte ręcznie

8 sierpnia, 2022 Moda 0

Jestem profesjonalną krawcową. Pracuję dla sklepu, którego właścicielką jest moja przyjaciółka. Sprzedaje ona ubrania na wymiar. Ma w swoim sklepie unikatowe ubrania. Ja szyję dla niej ubrania, na które ona zbiera zamówienia. Mam przy tym dużo pracy, ale jestem z niej zadowolona. 

Dobre spodnie na wymiar

szycie spodni na wymiarOstatnio otrzymałam zlecenie na uszycie spodni. Zostałam poproszona o to, by dokładnie wymierzyć rozmiar klientki, a także długość nogawki. Został wybrany także materiał, z którego mają być uszyte. Klientka chciała aż sześć par, więc teraz czeka mnie szycie spodni na wymiar. Zrobiłam dokładne wymiary i zabrałam się do pracy. Najpierw musiałam zrobić wykrój na materiale. Następnie musiałam prowizorycznie spiąć ze sobą materiał tak, by powstały nogawki. Mogłam później na spokojnie usiąść przy maszynie do szycia i po prostu szyć spodnie. Uszycie jednej pary zajęło mi godzinę. Na koniec musiałam przyszyć jeszcze kieszenie. Uszycie sześciu par zajęło mi cały dzień. Jestem już trochę zmęczona, ale robota została wykonana, zgodnie z zamówieniem. Mogłam je przekazać swojej przyjaciółce, by ta sprzedała je klientce. Zawsze proszę przyjaciółkę, by zrelacjonowała mi, czy klientce się podobają. Okazało się, że była ona pod ogromnym wrażeniem, co bardzo mi się spodobało. Jest to dla mnie pochwała, która sprawia, ze chce mi się szyć ręcznie ubrania. Teraz jestem ciekawa, jakie zamówienie będzie mnie jeszcze czekać.

Spodnie zostały już sprzedane. Klientka powiedziała, że są bardzo wygodne i stylowe. Sama szyję też ubrania dla moich córek. Bardzo lubią w nich chodzić. Mówią, że koleżanki im zazdroszczą, że mają tak ładne ubrania. Bardzo lubię szyć ręcznie, ponieważ wiem, co dzieje się wtedy z materiałem i co zrobić, by się nie zniszczył.