Sprawdzanie wytrzymałości pasów zawiesia

Sprawdzanie wytrzymałości pasów zawiesia

16 sierpnia, 2017 Przemysł 0

Transport to branża, która wymaga szybkich reakcji na zmieniającą się rzeczywistość. Prawda jest taka, że nie każdy potrafi sobie z tym poradzić. Ludzie myślą, że wystarczy raz kupić ciężarówkę i naczepę, i można do końca życia zarabiać dzięki nim pieniądze. Nie można być w większym błędzie.

Hurtowe zamawianie pasów zawiesia mocno obniżyło ich ceny

pasy zawiesiaMój kuzyn ma firmę transportową skupiającą się głównie na transporcie HDS. Mało kto orientuje się dokładnie co to jest po podaniu samego skrótu. Generalnie bardzo dużą rolę w tym biznesie odgrywają pasy zawiesia, które to z kolei nie są wcale łatwo dostępne na rynku. Do tego zawsze decydując się na jeden z wariantów, warto jest sprawdzić wytrzymałość i jakość danych pasów. Mój kuzyn ma na to sposób. Pamiętam dobrze jak zrobił to wtedy, gdy zamawiał je ostatnim razem. Poprosił swojego kontrahenta o to, by ten wysłał mu kilka próbek jego produktów. Kuzyn postanowił wykonać mały test sprawdzający, jak silne i wytrzymałe są pasy zawiesia produkowane przez tamtą firmę. Okazało się, że wszystkie są bardzo wytrzymałe, ale jeden z wariantów wyprzedza pozostałe o kilka długości. Wybór był oczywisty. Kuzyn złożył ogromne zamówienie licząc na zniżki oraz na to, że na jakiś czas będzie miał z głowy martwienie się o pasy zawiesia. Okazało się, że faktycznie producent był skłonny pójść na rękę kuzynowi przy hurtowym zamawianiu dużych ilości jednocześnie. Od tamtego momentu kuzyn stwierdził, że już zawsze będzie składał hurtowe zamówienia, również na inne produkty.

Zamówione wówczas pasy świetnie sprawdziły się w firmie transportowej mojego kuzyna. Faktycznie były niesamowicie wytrzymałe, co pozwoliło na wykonanie bardzo wielu trudnych zleceń. Teraz mógł podejmować się transportu nawet najdelikatniejszych i najdroższych towarów.