Sprzedaż ręcznie malowanych obrazów

Sprzedaż ręcznie malowanych obrazów

17 maja, 2022 Wnętrze 0

Kiedy malujemy coraz bardziej profesjonalnie zaczyna kiełkować w nas myśl, czy nie warto by było te nasze umiejętności jakoś spieniężyć. Pierwszym takim pomysłem jest najczęściej sprzedaż obrazów gotowych lub malowanie na zamówienie. Jednak bez klientów nic nie sprzedamy, musimy się zatem gdzieś pokazać, ogłosić. Możliwe, że zadajemy sobie pytanie: gdzie najlepiej?

Gdzie można sprzedać obrazy ręcznie malowane?

obrazy ręcznie malowane na sprzedażW dzisiejszych czasach mamy w zasadzie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o pokazanie swojej twórczości. Nie oznacza to jednakże, że zdobędziemy od razu klientów nie wkładając w to żadnego wysiłku. Oczywiście pierwszymi miejscami, które przychodzą do głowy są media społecznościowe. Tam możemy stworzyć swój własny profil, budować społeczność, a co za tym idzie – znaleźć klientów. Trzeba jednak robić to z głową i najlepiej z planem. Jeżeli chcemy przeznaczyć własne obrazy ręcznie malowane na sprzedaż musimy wiedzieć kim jest nasz docelowy klient. Kiedy ogarniemy te podstawy, zadbajmy o dobrej jakości zdjęcia naszych obrazów. Dobierajmy tagi w taki sposób, aby nasze posty dotarły do potencjalnie zainteresowanych naszą sztuką osób. Oczywiście media społecznościowe to nie jedyne miejsce, w którym możemy się ogłaszać. Dobrym pomysłem jest założenie swojego sklepu na popularnych portalach z rękodziełem. To tam bardzo często ludzie szukają wyjątkowych, ręcznie tworzonych rzeczy (w tym i obrazów). W ten sposób możemy też otworzyć się na zagraniczny rynek, gdzie klienci będą skłonni zapłacić wyższą cenę za nasze prace.

Nie zapominajmy jednak o tradycyjnych formach promocji. Przekazujmy nasze prace na wystawy w lokalnych domach kultury, do galerii, angażujmy się w działalność artystycznej społeczności naszego miasta. Nie polegajmy tylko na formach online, pokażmy się również ludziom, którzy nas otaczają.