Stare monety kupuję na pchlich targach

Stare monety kupuję na pchlich targach

4 czerwca, 2022 Gadżety 0

Kilka miesięcy temu znalazłem sobie w końcu pasję, której dzisiaj poświęcam większość swojego wolnego czasu. Do tej pory nie miałem żadnego hobby i nie czułem się z tym komfortowo. Aż pewnego dnia zacząłem licytować na jednym z portali aukcyjnych starą monetę kolekcjonerską. Udało mi się ją kupić za dobre pieniądze i od tamtego czasu zająłem się tym na poważnie.

Każdą monetę przechowuję w odpowiednim klaserze

klasery na monety stareZa chwilę minie dokładnie pół roku odkąd zacząłem na poważnie interesować się numizmatyką. W tym czasie wiele się nauczyłem i wiele dowiedziałem. W sklepach numizmatycznych kupuję sobie klasery na monety stare i nowe i wszystkie przechowuje w takich właśnie specjalnych albumach. Klasery wydawane są przez wydawnictwa numizmatyczne, więc są to albumy stworzone pod konkretne kolekcje monet. Każda moja moneta ma swoje miejsce w klaserze, a przez ostatnie pół roku kupiłem ich już kilkadziesiąt. Pierwszą monetę kupiłem na aukcji internetowej, ale kolejne kupuję tylko i wyłącznie na pchlich targach, czyli giełdach staroci. To właśnie na takich giełdach można znaleźć najciekawsze numizmatyczne okazy w najlepszych cenach. Bardzo często jest tak, że osoby sprzedające monety na targu staroci nie znają się na nich i nie znają ich wartości. Takie osoby sprzedają monety za cenę, która wydaje im się atrakcyjna. W ten sposób można kupić prawdziwe okazy. Mnie udało się już kupić kilka takich wartościowych monet.

Każdą monetę, którą kupuję traktuję jako wyjątkowo wartościowy okaz. Chociaż najczęściej jest tak, że po wizycie na targu staroci dopiero w domu sprawdzam wartość monety, którą tam kupiłem. Bez względu na to jaka jest wartość numizmatu to i tak przechowuję go w profesjonalnym klaserze dedykowanym dla danej kolekcji. A każda moneta ma swoje właściwe miejsce.