Stosowanie woreczków wielorazowych

Stosowanie woreczków wielorazowych

21 grudnia, 2020 Uroda 0

Coraz więcej mówi się o ekologii i ochronie środowiska naturalnego. W trosce o nasze otoczenie i całą ziemię staramy się więc ograniczać między innymi zużycie plastiku. Całkowita jego eliminacja z naszego życia nie jest możliwa. Zamieniajmy go więc na inne materiały tam gdzie się da. Dobrym pomysłem będzie zrezygnowanie z plastikowych foliówek jakie używamy podczas zakupów. 

Korzystanie z wielorazowych woreczków

woreczki wielorazoweOgraniczenie korzystania z plastiku nie jest takim prostym zadaniem. Na szczęście, istnieją rzeczy i aspekty naszego życia w jakim możemy zrobić to z łatwością. Do jednych z takich podstaw, które możemy wdrożyć już dziś do swojego życia jest zamiana plastikowych foliówek i siatek na te wielorazowego użytku. Często nie zwracamy uwagi na to jak wiele takich foliówek zużywamy podczas jednych zakupów. Po przyniesieniu takich warzyw czy owoców do domu, takie plastikowe siateczki lądują w śmieciach rozkładając się w środowisku przez wiele długich lat. Zanieczyszczają nie tylko one nasz krajobraz, ale również wodę i szkodzą zwierzętom. Warto zamienić je na te wykonane z bawełny, lnu lub innych materiałów. Z takich eko woreczków możemy korzystać przez wiele lat. Kupimy je w wielu sklepach (często na działach owocowo-warzywnych) lub w internecie. Co ciekawe, możemy wykonać je nawet samodzielnie w domu. Takie woreczki wielorazowe można z powodzeniem prać. Warto więc mieć je zawsze przy sobie.

Uniwersalne woreczki wielorazowe na owoce, warzywa czy pieczywo warto mieć zawsze w torebce. Zastąpią nam one jednorazowe, foliowe reklamówki i woreczki z jakich często korzystamy w supermarketach. Wybieramy te wykonane z bawełny, lnu lub innych naturalnych materiałów. Kupimy je w wielu sklepach, również online. Jest to pierwszy krok jaki możemy wykonać w trosce o naszą planetę.