Strzyżenie i szkolenie psów, czyli odpowiedzialność i radość z posiadania psa

Strzyżenie i szkolenie psów, czyli odpowiedzialność i radość z posiadania psa

9 kwietnia, 2017 Usługi 0

 

Pies to od lat zwierzę uznawane za największego przyjaciela człowieka. I choć dziś wielu z nas mieszka w dużych miastach, niewielkich mieszkaniach, to i tak nie jesteśmy zrezygnować z posiadania pieska. Możemy go dopasować do rozmiarów naszych domów i warunków, w jakich żyjemy tak, abyśmy ani my, ani pies nie męczyli się nawzajem.

Pieskie życie, czyli jak dbać o czworonoga

Psi fryzjer WarszawaDuże miasta teoretycznie nie są wymarzonym miejscem życia dla psów. Jednak mają także wiele zalet. Jeśli posiadamy rasy, które mają włosy, wymagające szczególnie dużo uwagi i pielęgnacji, jak znalazł będzie psi fryzjer. W Warszawie znajdziemy już kilkadziesiąt salonów! W takim miejscu fachowo ostrzygą naszego pupila i zadbają o jego zdrowy wygląd. Ponadto w miastach ułatwiony jest dostęp do szkoleń psów. Jeśli chcemy przystosować zwierzę do mieszkania w bloku, możemy skorzystać ze szkolenia szczeniąt w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie. Piesek zostanie tam nauczony podstawowych komend, noszenia obroży i smyczy, zachowywania czystości i pozostawania samemu w domu. Jeśli trafi nam się dorosły pies, aczkolwiek wyjątkowo niesforny, także możemy go nieco wychować z pomocą profesjonalnych szkoleń. Ma to na celu ułożenie psa na tyle, aby życie z nim było przyjemnością. Pamiętajmy jednak, że pies to zawsze olbrzymia odpowiedzialność. To żywe stworzenie, które bardzo mocno przywiązuje się do sowich opiekunów. Dlatego gdy decydujemy się na zakup czy przygarnięcie psiaka, musimy wiedzieć, że to decyzja na wiele lat.

Uczmy swoje dzieci, że pies to nie tylko wesoły kompan, ale i codzienne obowiązki. Dawajmy im przykład, wychodząc na spacery wczesnym rankiem. Pokazujmy, że pies to wspaniały przyjaciel, który zawsze odwdzięczy się za czułą opiekę radością i oddaniem. Bądźmy odpowiedzialnymi, dobrymi i wyrozumiałymi opiekunami naszych czworonogów.

Źródło zuzik.pl