Szerokie zastosowanie świetlików dachowych

Szerokie zastosowanie świetlików dachowych

22 lutego, 2021 Budownictwo i projekty 0

Obecnie przez przedsiębiorców coraz częściej stosowane są rozwiązania, które pozwalają zoptymalizować niektóre procesy, a także poczynić znaczne oszczędności. Przykładem może być chociażby ograniczenie zużycia mediów takich jak ciepło czy energia elektryczna. Dzięki temu oszczędzane są spore środki finansowe, które w innym przypadku należałoby przeznaczyć na zakup wyżej wymienionych pozycji.

Do czego może być wykorzystany poliwęglan?

świetliki z poliwęglanu komorowegoNa rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pozwalają osiągnąć oszczędności, a także zapewniają lepszą ergonomię pracownikom przebywającym na terenie zakładu. Można tutaj wymienić chociażby świetliki z poliwęglanu komorowego, które pozwalają doprowadzić światło naturalne do budynku. Poprawia to znacznie samopoczucie osób tam przebywających. Do tego w słoneczne dni możliwe jest zapewnienie wymaganego poziomu natężenia światła na płaszczyźnie roboczej. W niektórych przestrzeniach takich jak na przykład korytarze wymagana jest bowiem niższa liczba luxów. Warto wspomnieć, że poliwęglan jako materiał ma wiele ciekawych cech, które umożliwiają jego zastosowanie do tego rodzaju konstrukcji. Należy tutaj wymienić wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na wszelkie oddziaływania środowiska takie jak opady czy promieniowanie UV. Dodatkowo poliwęglan może posiadać dużą przepuszczalność promieni co jest niewątpliwą zaletą. Jest to bardzo istotne.

Niemniej jednak rozwiązanie wyżej opisane powinno być uwzględnione na etapie projektowym. Tylko w ten sposób można wykonać dobrej jakości świetliki. Co więcej w niektórych budynkach są one połączone z klapami przewietrzającymi, które mogą być otwierane w razie potrzeby. Jak widać obecnie coraz częściej stosowane są specjalistyczne rozwiązania, które nie tylko pozwalają osiągnąć oszczędności lecz również polepszają warunki bytowe w budynku.