Taśma do pakowania – jak wybrać?

Taśma do pakowania – jak wybrać?

13 kwietnia, 2020 Usługi 0

Sprzedaż wysyłkowa jest jedną z najbardziej rozwiniętych gałęzi przemysłu. Jak pokazał ostatni miesiąc sprzedaż produktów przez sklepy internetowe jest bezpieczną formą sprzedaży podczas epidemii. 

Zanim produkt trafi do klienta musi być odpowiednio zapakowany. Aby było to możliwe niezbędny jest karton oraz taśma. Dziś zajmiemy się klejeniem kartonów. 

Jak wybrać dobrą taśmę do pakowania? 

taśmy konturowe z logoZanim hurtowo zaczniemy zamawiać taśmy musisz nieco pochylić się na kartonami. Dobre taśmy do pakowania należy dobierać do kartonów. Jeśli w naszym przedsiębiorstwie produkty od lat pakuje się w tekturę taśmy konturowe z logo powinny być do tego przystosowanie. Materiał, z którego wykonane są kartony nie jest jedynym wyznacznikiem. Kupując taśmy konturowe z logo musimy pomyśleć nad odpowiednim rodzajem kleju. Na naszym rynku dostępne są dwa rodzaje klejów taśmowych: kauczuk syntetyczny oraz naturalny. 

Rodzaje klejów stosowanych w taśmach 

Na pierwszy ogień pójdzie taśma z klejem syntetycznym. Kauczuk stosowany w taśmy konturowe z logo pochodzenia sztucznego jest substancją odporną na niewielkie różnice temperatur. Jest idealnym spoiwem do zamykania kartonów z produktami o stałej temperaturze pokojowej. Kauczuk (tzw. hot melt) stosowany w taśmy konturowe z logo jest dobrym zabezpieczeniem paczek w sezonie wiosna-lato. Innym rodzajem kleju jest kauczuk naturalny. Profesjonalne taśmy konturowe z logo z dodatkiem kauczuku naturalnego sprawdzają się podczas pakowania produktów, które wymagają warunków chłodniczych. Kauczuk typu (tzw. solvent) sprawdza się przez cały rok. Proces pakowania produktów w taśmy konturowe z logo należy przeprowadzać w temperaturze dodatniej. 

Jeśli będziemy się stosować do podanych zaleceń. Mamy pewność, że nasze kartony wytrzymają każdy transport.