Uczestnictwo w kursie pierwszej pomocy

Uczestnictwo w kursie pierwszej pomocy

19 października, 2017 Uroda 0

Zawsze zapisywałem się na różne dodatkowe zajęcia, ponieważ nigdy nie było wiadomo co się człowiekowi może przydać w przyszłości. Zapisywałem się nie tylko na darmowe kursy, ale również na te płatne, ponieważ na wszystko pieniądze dawali mi rodzice.

Zdobyte doświadczenie na kursie pierwszej pomocy

kurs pierwszej pomocy mazowieckieKiedy znalazłem pewnego razu ogłoszenie na kurs pierwszej pomocy mazowieckie to uznałem, że koniecznie muszę z niego skorzystać. Taka wiedza była zdecydowanie przydatna a ja posiadałem ją ubogą. Ojciec od razu zgodził się na ten kurs i dał mi pieniądze. Zajęcia odbywały się w szkole sportowej obok i ja tam poszedłem to od razu zauważyłem, że zainteresowanych było całe mnóstwo. W jednej grupie było aż piętnaście osób. Facet, który prowadził zajęcia z pierwszej pomocy posiadał odpowiednie kwalifikacje o czym na samym początku wszystkim powiedział. Wiadomo, każdy chce się uczyć od specjalistów. Zajęcia były bardzo ciekawe. Najważniejsze dla mnie było, że nauczyłem się metody usta usta oraz wiedziałem dokładnie w jakiej pozycji bezpiecznej należy położyć poszkodowanego. Nie raz jak jechałem samochodem za miastem to widziałem różne wypadki. Dzięki szkoleniu będę mógł śmiało i pewnie udzielić takiej pomocy na miejscu zdarzenia. W przyszłości chcę być ratownikiem medycznym i to szkolenie, które odbyłem zdecydowanie mi się przydało. Każdy z uczestników odbywał tam zajęcia praktyczne. Ćwiczyliśmy na manekinie i z zajęć byłem na prawdę zadowolony. Zdobyłem niezbędną wiedzę i mogłem się nią dzielić.

Tydzień po odbytym kursie byłem świadkiem zdarzenia, gdzie potrzebne było udzielenie pierwszej pomocy. Bez wahania poszedłem na miejsce i zrobiłem co trzeba. Sądzę, że dzięki mnie ofiara wypadku przeżyła, ponieważ doskonale wiedziałem co zrobić.