Urządzenia fiskalne dla adwokatów

Urządzenia fiskalne dla adwokatów

30 maja, 2021 Praca 0

Kasa fiskalna jest urządzeniem służącym do rejestrowania sprzedaży. Może ona działać samodzielnie stacjonarnie lub mobilnie, w przeciwieństwie do drukarek fiskalnych, które muszą być połączone ze specjalnym programem do sprzedaży.

Jaką kasę muszą posiadać adwokaci?

kasy fiskalne dla adwokatówPrzez wiele lat branże, które musiały rejestrować swoją sprzedaż za pośrednictwem kasy systematycznie się poszerzały i obecnie muszą tego obowiązku dopełnić przede wszystkim wszystkie firmy działające w branży handlowej i usługowej. Oczywiście są wyjątki, które dotyczą przedsiębiorstw, które prowadzą tylko działalność internetową i nie przyjmują zapłaty w formie gotówki. W ramach firm, które kasę muszą mieć w wersji online są przede wszystkim salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie, firmy budowlane czy radcy prawni. Podobnie kasy fiskalne dla adwokatów muszą posiadać moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Jest to wymóg nałożony odgórnie, do którego trzeba się dostosować. Klasyczne kasy fiskalne umożliwiają generowane różnego rodzaju raportów fiskalnych i niefiskalnych, paragonów, a  niekiedy też faktur. Jednak nie mogą się zdalnie łączyć z Centralnym Repozytorium Kas, tak jak to robią kasy online. Adwokaci najczęściej wybierają mobilne kasy, które mają kompaktowe rozmiary i można je obsługiwać w dowolnym miejscu. Optymalnym modelem jest kasa łącząca funkcję online z terminalem płatniczym, ponieważ klienci często płacą bezgotówkowo. Taka kasa może kosztować od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych.

Kosmetyczka, fryzjerka, budowlaniec czy adwokat, mogą liczyć na dofinansowanie na zakup pierwszej kasy fiskalnej w firmie, ponieważ umożliwia to ustawa. Każdy może jednorazowo uzyskać kwotę do siedmiuset złotych za zakup nowego urządzenia fiskalnego.