W pracy niezbędne są szkolenia BHP

W pracy niezbędne są szkolenia BHP

11 maja, 2018 Usługi 0

Zarówno z perspektywy pracodawcy, jak i osoby zatrudnionej niezmiernie ważną rolę odgrywają odbywane obowiązkowo przed rozpoczęciem pracy, jak i okresowo w czasie jej trwania, szkolenia z zakresu BHP. Bezpieczeństwo i Higiena Pracy, bo tak się rozwija ten skrót, jest kluczowe do uzyskania właściwych warunków zatrudnienia.

Przeszkolenie BHP pracowników i pracodawców

szkolenia bhp rzeszówZapewne nieraz spotkaliśmy się już z sytuacją, kiedy przez rozpoczęciem pracy, pracodawca wysyła nas na obowiązkowe szkolenie BHP. Jesteśmy poirytowani, ponieważ chcielibyśmy zacząć pracę jak najszybciej i jak najprędzej zacząć zarabiać, a tymczasem okazuje się, że czekają nas formalności do wypełnienia. Oprócz szkolenia BHP Rzeszów, musimy również odbyć niezbędne badania lekarskie, które określą, czy jesteśmy w stanie pełnić swoje funkcje na określonym stanowisku. Jeśli jednak zastanowimy się nad tym, nie są to jedynie puste formalności bez sensu, które mają uprzykrzyć nam życie. Prawo nakłada na nas taki obowiązek w trosce o nasze zdrowie i życie. Nie tylko pracownicy odbywają szkolenia BHP, pracodawcy również. Muszą oni w końcu mieć pojęcie o tym, jak bezpiecznie i zgodnie z procedurami zorganizować naszą pracę. Nie powinniśmy mieć im tego wszystkiego za złe, ponieważ w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej, wiedza z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy może nam się naprawdę przydać i uratować nam, albo komuś innemu życie lub zdrowie.

Niestety wśród wielu istnieje przeświadczenie, że wszystko, co obowiązkowe z czasem traci na znaczeniu i jest bagatelizowane, choć tak być wcale nie powinno. BHP zapewnia podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, którą mieliśmy przekazywaną zapewne już w szkole. Jak wiemy, niewykorzystywana wiedza nie rozwija się, lecz zanika.