Winnice z Polski najlepsze

Jubilerskie nowości

Winnice z Polski najlepsze

30 sierpnia, 2017 Turystyka 0

W ostatnim czasie na terenie Europy odbywał się konkurs na najlepszą winnicę, gdzie udział brały takie legendy jak winnice z południa Włoszech, Francji czy Hiszpanii, lecz to nie one okazały się najlepszy tylko debiutujące w tym konkursie winnice z Polski, które urzekły jury swoim profesjonalizmem, jeżeli chodzi o hodowlę i przetwarzanie winogron na wysokiej jakości wina. 

Polskie winnice dominują na rynku

polska winnicaJury nie miało problemu z wyłonieniem zwycięzców, gdyż Polscy hodowcy winogron pokazali się z jak najlepszej strony,a  wino przez nich wyprodukowane należało do najsmaczniejszych an tym konkursie. Bez wątpienia dużą rolę odegrały tu same winogrona, ale i krystalicznie czysta woda pochodzenia górskiego, która została użyta do produkcji tego wina. Nasze winogrona są bardzo specyficzne, a to wszytko ze względu na bardzo zmienny klimat jaki panuje w naszej szerokości geograficznej, także takie winogrona dojrzewają tylko przez okres lipca i sierpnia, lecz to wystarczy by wyprodukować dostateczną ilość cukru, jaki jest w każdym winogronie, aby móc zarobić z nich pyszne wino. Dodatkowo polska winnica wymaga zdecydowanie więcej pracy, a niżeli ma to miejsce w krajach południowych, gdzie słońce świeci przez cały czas, o tyle w Polsce trzeba uważać na majowe przymrozki, które mogą zniszczyć nie mal cała plantację, więc wymaga to od właścicieli winnicy jeszcze wzmożonej pracy, jednak jak widać opłaca się to, gdyż dzięki temu winogrono staje się jeszcze lepsze.

Cieszy nas fakt, że Polska winnica pokazuje się w świecie z jak najlepszej strony i inni zagraniczni właściciele biorą kilka przykładów jak hodować winogrona by były jeszcze lepsze od nas i jak widać daje to mierzalne i trwałe efekty, też Polska winnica okazała się najlepsza.