Właściwości akumulatorów samochodowych

Właściwości akumulatorów samochodowych

18 lipca, 2018 Motoryzacja 0

Technologia nieustannie się rozwija. Bardzo dobrym przykładem na poparcie tej tezy jest chociażby branża motoryzacyjna. Intensywny rozwój branż i sektorów, które dostarczają nowoczesne komponenty dużym koncernom motoryzacyjnym zaowocował pojawieniem się nowych typów pojazdów.

Znaczenie akumulatora w zależności od rodzaju zapłonu

akumulator start stopJednym z nich są samochody, których zapłon odbywa się przy pomocy przycisku start stop. Rozwiązanie to umożliwia jednym ruchem ręki zapłon lub zagaszenie samochodu. Jest to wygodne ze względu na brak dodatkowych kluczy, które w tradycyjnym rozwiązaniu powodują zadziałanie stacyjki a w wyniku przekręcenia kluczyka zapłon. W przypadku systemów start stop do tego celu potrzebna jest jedynie karta, którą umieszcza się w przeznaczonym do tego celu gnieździe. Następnie rozruch silnika następuje po naciśnięciu przycisku start stop. Warto wspomnieć, że w przypadku samochodów z wyżej wspomnianym systemem należy stosować odpowiednie części. Jedną z naturalnie zużywających się części jest akumulator, który traci swoje właściwości wraz z wiekiem. Do aut z opisywanym systemem należy stosować akumulator start stop, który jest dostosowany do technologii zastosowanej w samochodzie. Zastosowanie innego akumulatora może grozić niepoprawnym działaniem układu zapłonowego a co za tym idzie problemami z rozruchem silnika.

W celu uniknięcia opisywanej sytuacji należy zawsze stosować się do zaleceń producenta samochodu, który powinien udostępnić listę części zamiennych, z którymi współpracuje dane auto. Lista taka jest przeważnie udostępniania klientowi za pośrednictwem strony internetowej producenta oraz jest na bieżąco aktualizowana. W ten sposób klient ma gwarancję zakupu odpowiedniej części co wyeliminuje wszelkie potencjalne problemy z niewłaściwym działaniem systemu start stop.