Wybór mebli w stylu prowansalskim

Wybór mebli w stylu prowansalskim

10 czerwca, 2020 Wnętrze 0

 

Konsole drewniane zwykle kojarzą nam się z klimatem starych wnętrz. Spełniają one głównie funkcje estetyczne, podobnie zresztą jak witryny. Bardzo często stanowią podstawę pod  rośliny doniczkowe bądź kolekcję bibelotów. Zwykle swoje miejsce odnajduje w salonie, gdzie wprowadza nieco magicznego klimatu.

Konsola w stylu prowansalskim

konsola drewniana prowansalskaSame konsole mogą występować w wielu stylach począwszy od rustykalnego, aż do bardziej nowoczesnych form. Szczególną popularnością cieszy się jednak w obecnych czasach konsola drewniana prowansalska, która stanowi doskonałą dekorację każdego wnętrza. Styl prowansalski kojarzony jest głównie z białymi oraz jasnymi pastelowymi kolorami. Wszystkie te barwy komponują się doskonale z jasnym drewnem, który dodaje ciepłego oraz przytulnego charakteru. Na meblach w stylu prowansalskim nie ma zbędnych zdobień oraz rzeźbień. Dzięki temu są one minimalistyczne, jednak dalekie od surowości. Wnętrza bowiem przybierają przytulny charakter dzięki zwiewnym lekkim zasłonom. Świetny kontrast stanowią grube, masywne deski na podłodze, które jednak w żadnym stopniu nie zaburzają delikatnej aranżacji. Bardzo często producenci mebli w stylu prowansalskim postarzają je, aby nabrały głębokiej wyrazistości. Widoczne oznaki starzenia dodają im wiele uroku oraz szlachetności. To właśnie drewno jest motywem przewodnim wnętrz prowansalskich. Jego zadaniem jest podkreślenie inspiracji z natury oraz jej eksponowanie w każdym możliwym elemencie. Konsola drewniana jest zatem elementem niezbędnym, który powinien znaleźć się w przestrzeni w stylu prowansalskim.

Tak samo jak drewno jest eksponowaniem darów natury, tak równie istotną rolę w stylu prowansalskim odgrywają naturalne tkaniny. To właśnie z nich wykonywane są zasłony czy obicia mebli, w których motywem przewodnim bardzo często są kwiaty.