Wygodna komora baryczna

Wygodna komora baryczna

11 maja, 2022 Usługi 0

Wiele osób, komorę baryczną kojarzy tylko z pilotami samolotów, gdyż w ich przypadku istnieje duże ryzyko wystąpienia choroby dekompresyjnej, którą się w niej leczy. Jednakże zabiegi w niej przeprowadzane mają znacznie szersze zastosowanie.

Ilo osobowe są komory hiperbaryczne?

duża komora hiperbaryczna w warszawieTlen służy nam do oddychania, bierze udział niemalże w każdym procesie zachodzącym w naszym organizmie, ale też może leczyć. Od dawna wiadomo, że czysty tlen, pod odpowiednio wysokim ciśnieniem, jest w stanie skutecznie przyśpieszać gojenie ran, co jest niesamowicie potrzebne osobom z odleżynami czy poparzeniami. Jedynym miejscem, gdzie prowadzone są zabiegi z użyciem tlenu, są komory hiperbaryczne, które posiadają niektóre szpitale, centra rehabilitacyjne czy prywatne gabinety lekarskie. Duża komora hiperbaryczna w Warszawie jest dostępna dla wszystkich pacjentów, którzy mają skierowanie na zabieg lub samodzielnie go opłacili. Tlenoterapia jest polecana w wielu rodzajach schorzeń i dolegliwości, ponieważ przynosi zaskakujące efekty w krótkim czasie. Przede wszystkim polega ona na podawaniu pacjentom tlenu pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne, ponieważ dzięki temu pokonuje on barierę fizjologiczną i dociera bezpośrednio nawet do nieukrwionych miejsc. Taki zabieg najczęściej jest zalecany pilotom samolotów, z uwagi na chorobę dekompresyjną, osobom zatrutym tleniem węgla, pacjentom z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia, a także po przeszczepach kończyn. Zabieg trwa od trzydziestu do sześćdziesięciu minut.

Tlenoterapia nie jest jeszcze bardzo znana wśród pacjentów, ale lekarze coraz częściej kwalifikują do niej osoby z różnymi problemami zdrowotnymi. Dla osiągnięcia zadowalającego efektu, trzeba wykonać przynajmniej dziesięć zabiegów w komorze tlenowej.