Wygodne damskie buty

Jubilerskie nowości

Wygodne damskie buty

13 sierpnia, 2018 Moda 0

Nasze stopy codziennie przemierzają dziesiątki kilometrów z domu do pracy i z powrotem, na zakupach, czy na spacerze. Aby piesze wycieczki były komfortowe, konieczne są wygodne buty, które nie będą uciskać ani powodować powstawania bolesnych pęcherzy, utrudniających chodzenie.

Z czego są wykonane komfortowe buty damskie?

wygodne obuwie damskie skórzaneButy powinny zapewniać odpowiednie wsparcie nodze, być dopasowane do rozmiaru naszej stopy, oraz powinny być wykonane z materiału zapewniającego odpowiednią wentylację i odprowadzającego wodę na zewnątrz. W lecie najlepiej chodzić w lekkim obuwiu takim jak sandały, czy klapki, natomiast w chłodne dni najlepsze są skórzane buty na wyższej podeszwie. Najzdrowsze jest obuwie na płaskiej podeszwie, lub na maksymalnie pięciocentymetrowym obcasie, gdyż taki nie powoduje uszczerbku na naszym zdrowiu. Wygodne obuwie damskie skórzane, to szeroka oferta sandałów, balerinek, czółenek, botków i kozaków. Naturalna skóra zapewnia ciągłe odprowadzanie wody z wnętrza buta, przez co nasza stopa się nie poci. Po odpowiedniej impregnacji, buty stają się prawie nieprzemakalne i odporne za niskie temperatury. Dla skóry najgorsze działanie ma sól drogowa, która jest powszechnie stosowana w zimie i powoduje wysuszenie i pękanie skóry, przez co buty tracą swoją naturalną barierę ochronną. Damskie obuwie może być na płaskiej podeszwie, lub na obcasie do maksymalnie ośmiu centymetrów. Skórę należy systematycznie natłuszczać, aby pozostała elastyczna i zachowała swoje właściwości.

Wygodne obuwie jest kluczowe dla zachowania właściwej postawy w trakcie chodzenia. W bucie powinno pozostać parę milimetrów wolnego miejsca, aby nas nie obcierały. Dodatkowo w lecie stopy nam puchną więc obuwie musi być odpowiednio luźne, aby można było je założyć.