Wykorzystanie kartonu fasonowego

Wykorzystanie kartonu fasonowego

17 listopada, 2017 Praca 0

Karton – to bardzo dobry materiał wykorzystywany do pakowania różnorodnych towarów.Jest on wykonany ze zwykłego papieru, jednak o znacznie większej gramaturze, dochodzącej nawet do 500 g/m2. Oczywiście istnieją kartony o mniejszej gramaturze (grubości). Każdy z nich doskonale nadaje się jako opakowanie przedmiotów delikatnych.

Karton można zakupić praktycznie wszędzie

kartony fasonoweMożna go kupić zarówno na poczcie, jak i otrzymać w każdym większym sklepie. Często jest tak, że takie kartony otrzymujemy w sklepie wraz z większą ilością zakupionego towaru. Także można je otrzymać, jeśli potrzebujemy się np. przeprowadzić i podejdziemy do sklepu z nasza prośbą. Najczęściej prośba o uzyskanie kartonów jest spełniana. Oprócz zwykłych kartonów o różnorodnym przeznaczeniu, można także zakupić specjalne, kartony fasonowe, które wykorzystuje się do pakowania różnych przedmiotów. Takie kartony charakteryzują się tym, że pakując jakiś towar, nie ma potrzeby oklejania go taśmą pakowną, ponieważ mają one takie zamknięcie, iż taśma staje się zbędna. Karton sam się nie otworzy – jak by się to dokonało ze zwykłym pudłem kartonowym, gdybyśmy go przewrócili. Karton fasonowy jest tak skonstruowany, że można go łatwo i szybko zamknąć. Bezwzględnie, jest to ogromna wygoda, szczególnie dla sklepów wysyłkowych. Przed wysyłką oczywiście trzeba okleić karton fasonowy, jednak będzie to znacznie łatwiejsze. Tego typu kartony posiadają różne wielkości, oraz kształty. I to jest najbardziej wygodne. 

Pakując w taki karton np. dwie filiżanki, można odpowiednio dobrać jego wielkość i dokładnie go zamknąć oraz zabezpieczyć przez ewentualnym uszkodzeniem zawartości. Nie trzeba już uzupełniać wnętrza specjalnymi wypełniaczami. Wystarczy owinięcie filiżanek w specjalną (powietrzną) folię.