Wysokowydajne markowe kompresory

Jestem wielkim pasjonatą wszelkiego sprzętu warsztatowego, począwszy od specjalistycznych wiertarek, poprzez piły tarczowe i spawarki, a skończywszy na różnego rodzaju agregatach i kompresorach. Choć nie wykonuję wielu napraw w swoim wielkim garażu, to moje zestawy elektronarzędzi, są z najwyższej półki. Dodatkowo, zawsze jestem na bieżąco z nowościami i gdy coś pojawia się szczególnego, gotowy jestem sprzedać stare, aby kupić nowe.

Dobre urządzenia dają również dobre wspomnienia

sprężarka gudepolMoja pasja gromadzenia dobrego, markowego sprzętu i narzędzi warsztatowych miało swój początek już w okresie dzieciństwa, kiedy to jako mały chłopiec, uczestniczyłem z tatą w różnych naprawach i modernizacjach. Wiele narzędzi z tamtego okresu mam do dziś, jak na przykład niezniszczalna sprężarka gudepol, którą tato kupił zaraz po jej premierze. Trzeba dodać, że był to mercedes wśród innych sprężarek tego typu. Co zresztą potwierdza jej stan, oraz wydajność po tylu latach używania. Oczywiście posiadam jeszcze kilka innych mniejszych, dedykowanych do różnych zastosowań, ale są to tylko i wyłącznie kompresory należące do tego producenta. Muszę przyznać, że jest to jedyne urządzenie które jeszcze nie wymieniłem na nowszy model. Choć firma wypuściła wspaniałe sprężarki z innowacyjnym rozwiązaniem, w zakresie ograniczenia strat ciśnienia, to jednak moje przywiązanie emocjonalne, a przy tym bezawaryjność starszego egzemplarza sprawiają, że sprzęt zostanie ze mną jeszcze na długie lata.

Pomimo dużej chęci posiadania nowego modelu, rozsądek wskazuje na brak potrzeby trzymania dwóch kompresorów o zbliżonych parametrach i mocy. No cóż, musiałem przynajmniej podzielić się informacją na ten temat i zachęcić do kupowania tylko dobrych i markowych sprzętów, które nie tylko będą cieszyć nas w trakcie napraw, ale być może sprawią, że nasi synowie gdy dorosną będą mogli również z nich korzystać.

Komentarze są wyłączone.