Zakup kota brytyjskiego

Zakup kota brytyjskiego

4 listopada, 2022 Domowe zwierzaki 0

W wielu domach ludzie mają psy czy koty, gdyż są one jednymi z najbardziej popularnych zwierząt domowych. Jeżeli ktoś nie chce wychodzić z pupilem na spacer, to wybiera kota, który załatwia swoje potrzeby do kuwety i jest czystym zwierzątkiem.

Jak wyglądają koty brytyjskie?

tanie koty brytyjskie na sprzedażPosiadanie zwierzątka w domu zawsze wiąże się z określonymi obowiązkami. Najwięcej wymaga pies, dlatego też niektóre osoby wolą mieć kota. Można go zdobyć na wiele sposobów, jednakże zawsze najbezpieczniej jest go kupić od sprawdzonego hodowcy. Może to być zwykły, nierasowy osobnik, ale równie dobrze można kupić kota rasowego, który też może sporo kosztować. Jeżeli mamy w domu dzieci i chcemy mieć kota, który będzie miał łagodne usposobienie, to najlepsze są tanie koty brytyjskie na sprzedaż znajdziemy u wielu hodowców w kraju. Jest to rasa idealna dla osób lubiących spędzać czas w domu, gdzie zawsze się dużo dzieje. Koty brytyjskie są bardzo łagodne i lubią zabawę z domownikami. Co ciekawe, są też bardzo tolerancyjne i wyjątkowo cierpliwie znoszą obecność dzieci. Mają krótką i gęstą sierść, która najczęściej ma barwę białą, brązową, jasno lub ciemno szarą albo mieszaną. Oczy kotów brytyjskich mogą przybierać kolor niebieski, zielony lub piwny, gdzie najrzadziej występują niebieskie w połączeniu z szarym umaszczeniem. Takie osobniki też najwięcej kosztują, ponieważ najrzadziej są spotykane. Większość kotów brytyjskich można kupić za kilkaset do tysiąca pięciuset złotych, natomiast rzadkie okazy mogą kosztować nawet kilka tysięcy.

Co prawda kota można za darmo odebrać ze schroniska, jednakże będzie to dorosły osobnik, którego nie znamy pochodzenia. Jeżeli kupimy kota od sprawdzonego hodowcy, mamy gwarancję co do jego rasy oraz co najważniejsze, stanu zdrowia i szczepień.