Zalety tarasów wentylowanych

Zalety tarasów wentylowanych

1 marca, 2018 Budownictwo 0

 

W czasie małżeństwa, a nawet i w okresie narzeczeństwa, Michał nieraz mnie zaskoczył. Jedno co muszę przyznać, to to, że niespodzianki zawsze były miłe. A to dowiedziałam się czegoś ciekawego, to otrzymałam coś fajnego, to znów gdzieś spontanicznie wyjechaliśmy. Jednak ostatnim razem przeszedł sam siebie, gdy powiedział jaki ma plan.

Amator kontra budowa tarasu wentylowanego na stropie

taras wentylowany na stropieA usłyszałam, że to właśnie Michał zrobi nam nowy taras, a nie ekipa remontowo-budowlana. Gdy powiedziałam to na głos, dodał, że to nie będzie zwykły taras, ale taras wentylowany na stropie. Nie bardzo rozumiałam różnicę, więc mąż od razu zaczął tłumaczyć. Ekipa zadzwoniła i powiedziała, że budowę naszego tarasu musza przesunąć, bo coś tam. Spojrzał w Internet jak wygląda budowa tarasu, bo kiedyś trochę bawił się w budowlankę. Tam znalazł informację, że jest w stanie sam zrobić taras wentylowany na stropie. Znalazł mnóstwo zalet tego tarasu, a na stropie był sam w stanie taki zrobić. Nie potrzeba było ani zagęszczać gruntu jak pod zwykły taras, ani robić wylewkę betonową. Dzięki temu nie ryzykuje się błędami wykonawczymi. Dodatkowo taras wentylowany jest tańszy niż tradycyjny, i tak samo jak prosto się go montuje, zawsze można szybko go zdemontować. Żeby na próżno nie mówić o estetyce nowego tarasu, pokazał mi zdjęcia z Internetu. Powiedział, że sam bardzo szybko zbuduje taras na stropie i będzie lepszy niż na gruncie. Wentylacja ma zapobiec zawilgoceniu. To wszystko usłyszałam.

Interesowało mnie teraz wykonawstwo. Powiedziałam Michałowi, że jadę na kilka dni w delegację. Pojechałam w tę delegację, do mamy. Wiedziałam, że Michał nie lubi jak patrzy mu się na ręce, a ja uniknę wtrącania się nie widząc tych stropów i wentylacji. Wykorzystał ten czas w stu procentach. Gdy przyjechałam znów byłam mile zaskoczona.