Zastosowania olejku z drzewa herbacianego

Zastosowania olejku z drzewa herbacianego

21 października, 2017 Uroda 0

Natura obdarzyła nas setkami roślin i substancji, wykazujących rozmaite działanie lecznicze. Wiele z nich od setek czy nawet tysięcy lat jest z powodzeniem stosowana w medycynie ludowej, a obecnie jest także powszechnie dostępna w aptekach, jak na przykład różnorodne olejki eteryczne, które pomagają na bardzo wiele dolegliwości.

Olejek herbaciany na problemy skórne

olejek z drzewa herbacianegoPrzykładem powszechnie stosowanego olejku eterycznego jest olejek z drzewa herbacianego, pozyskiwany z drzewa rosnącego w Australii, a konkretnie jest to ekstrakt z jego liści. Autochtoni odkryli jego właściwości setki lat przed Europejczykami i stosowali okłady i wyciągi z tej rośliny na rany, skaleczenia i inne podobne problemy. Olejek z drzewa herbacianego bardzo dobrze wpływa na gojenie się uszkodzonej skóry, posiada silne właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, dezynfekujące i aseptyczne. Z tego względu jest wręcz obowiązkowym zakupem dla każdego, kto boryka się z trądzikiem, tłustą skórą twarzy czy problemami skóry głowy, jak również grzybicą czy skaleczeniami, które trudno się goją. Należy jednak mieć na uwadze, że stosuje się go tylko punktowo, a w przypadku, gdy chcemy użyć go na większą powierzchnię ciała, należy go rozcieńczyć w innym oleju (np. jojoba) bądź też zmieszać z kremem. Systematycznie stosowany olejek może w dużym stopniu wpłynąć na poprawę wyglądu skóry i zlikwidować bądź też znacznie zmniejszyć dręczące nas dolegliwości.

Jest powszechnie dostępny w aptekach i tani, więc stanowi alternatywę dla droższych produktów o podobnym działaniu. Warto mieć to na uwadze przy kompletowaniu apteczki lub gdy zmagamy się z problemami takimi jak łojotok czy trądzik. A jeśli zależy nam na bardziej ogólnym działaniu, to olejek herbaciany, jak i inne olejki eteryczne, można dodać w niewielkiej ilości do kąpieli.