Zastosowanie gumowych odbojników

Zastosowanie gumowych odbojników

22 sierpnia, 2022 Przemysł i technologie 0

Zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa na parkingach w naszej firmie jest bardzo ważne, szczególnie, jeżeli za miejscami parkingowymi znajduje się na przykład ściana budynku i nie chcemy, żeby pracownicy, a co gorsza klienci, w nią uderzyli. Można zrobić to dzięki zastosowaniu jednego z ciekawych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo.

Kiedy przydadzą się nam odbojniki?

odbojniki gumowe samochodoweRzecz jasna mowa tutaj o gumowych odbojnikach, czyli takim systemie zabezpieczeń, który układa się na drodze. Zwykle jest on montowany do nawierzchni drogi za pomocą kołków lub wkrętów, które montuje się w odpowiednich otworach. Sprawia to, że najechanie autem na odbojnik jest wyraźnie wyczuwalne dla kierowcy, ale sama konstrukcja nie przesuwa się, pozostając nieustannie w tym samym miejscu. Nie każdy samochód posiada kamerę cofania, a nie wszyscy kierowcy mają idealne wyczucie do odległości, szczególnie parkując tyłem. W takich sytuacjach odbojniki zapewniają najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa, wyznaczając tylną granicę dla naszego pojazdu. Jeżeli chcemy kupić odbojniki gumowe samochodowe na nasz parking to warto postawić na rozwiązania oferowane przez krajowych producentów. Wiele firm wdrożyło już takie systemy na swoich parkingach, sprawiając tym samym, iż możliwe jest teraz efektywne i bezpieczne pozostawianie samochodów dokładnie w tych miejscach, które są do tego wyznaczone.

Większe wersje odbojników nadają się idealnie do wyznaczania miejsc, w których parkować mogą auta dostawcze i ciężarowe o nieprzeciętnym gabarycie. W takich przypadkach często wymaga się od kierowców znacznie większego wyczucia, szczególnie, gdy za miejscami parkingowymi znajdują się bardziej wrażliwe elementy, jak na przykład barierki albo przejścia dla pieszych pracowników.